+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2001 şahin 1.6 ie tekleme lpg beyni buz tutuyor

2001 şahin 1.6 ie tekleme lpg beyni buz tutuyor

selamlar.. geçen ankara dünüşü arabamın sık sık tekleme yaptığını farkettim çektim kenara baktım gaz yemiyor vites boşta ike gaza basıyorum ibre sona kadar gidip kendi kendine aşağı inip tekrar yükseliyor. neyse benzinliğe çektim kaputu açtım meğer lpg beyni donmuş her tarafı buz tutmuş ordaki arakadaşta baktı abi dedi lpg beynine sıcak su gitmiyor ondandır, mecburu benzinle devam ettim şehir merkezinde bikaç gün kullandım baktım sorun yok. dün yine şehir merkezinde ama uzun yol yaptım bi baktım yine tekleme, meğer uzun yol yapınca arıza nüksediyormuş. sanırım çok uzattım neyse sevgili forum üyeleri ve sevgili ustam ne olur bana çok acil yardım ne yapabilirim sıcak su neden beyne gitmiyor sanayiiye götürmeden kendim yapabilirmiyim? yardmılarınız için şimdiden teşekürler.....

Cevap: 2001 şahin 1.6 ie tekleme lpg beyni buz tutuyor

Şehir içi kullanımda regülatör ısınıyor ise soğutma suyu termostatın da sorun var büyük ihtimal açık kalıyor.Bilginize saygılar

Benim kartalda da buna benzer sorun var. Araba soğukken gazda çalıştırdığımda lpg beyni ısınmıyor kaloriferden sıcak hava gelmiyor hararet çıkıyor fakat kaloriferdn sıcak hava üflemiyor. Hararet bayağı bi yükseldi 90 derecenin üzerine çıktı ve fan açmadı. kaloriferden ise sıcak hala üflemiyordu sonra kaputu açıp beyne dokundum buz gbi.Sonra arabayı benzine aldık biraz öyle çalıştırdık felan biraz zaman geçtikten sonra toparlamaya başladı kendisini sıcak hava gelmeye flan bşladı bi süre sonrada fan açtı normale döndü.Sonra tekrar yola dewam ettik gaza aldık arabayı bu sefer beyin ısındı sonra öyle gittik :S şimdi arabaya binmeye korkar oldum.Ben normalde arabayı kapatırken mutlaka benzinle kapatırım çalıştırırkende benzinle çalıştırırım bi müddet gittiğimde gaza alırm ama yine böyle bi sorun çıkarttı işin içinden çıkamadım. Yardım edebilecek biri varsa cvplarsa sevinirim.

Regülatöre motor suyu gitmiyor veya soğutma suyu termostatı açık kalıyor.Bilginize saygılar

Tamirciye götürdüğümde sorun beyinde demişti beyin değişecek demişti şimdi iyice kafam karıştı :S peki yapma sebebi nedir :S

Karışacak bir durum yok regülatör çok eski ise ve araç da düzenli antifriz kullanılmamış ise regülatör su kanalları kapanmış olabilir.

Peki bunun fiyatı bize ortalama olarak ne kadara çıkar ?

Maliyet ve ödeme seçenekleri için yetkili bayilerimiz ile görüşmeniz gerekiyor.Saygılar
    http://www.brcnerede.com

+ Konu Cevaplama Paneli