+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: lpg çok yakıyor

lpg çok yakıyor

İyi günler bir sorum olcaktı ben 2011 model clio sembolume lovato sıralı lpg taktırdım şimdi sorum şu tüp 32 alıyor bunula sadece 380 km yol gidebiliyorum bunda anormalik yok mu sonuç olrak 12 km 1 lt gidiyor bu seviye çok düşük deyilmi açıklayıcı bir bilgi verirmisiniz 3 aydır taktırdım tüpü..

Cevap: lpg çok yakıyor

Lpg tüketimini aracın benzin tüketimi ile kıyaslamanız durumunda daha sağlıklı sonuç alırsınız.Ayni şartlarda litre olarak aracınızın benzinden max%20 daha fazla lpg tüketebilir bu oranın üzeri çok yakıyor demektir.Bilginize saygılar

ortalama 200 tl gelir bence bundan iyisi can sağliği

aynı araçtan ben de aldım ağustos başında kilometrede şehir içi en baba 0,344 yakıyor en az yarı yarıya randıman almazsam neden taktırıyım? kapalı garaja gireme, aracın orjinalini boz manifoldu deldir 2000 Tl para ver ki bunu 20000 km de amorti ediyorum ne gerek var? ne gibi kazancım var?

Tercih meselesi tabi. LPG de tasarruf oranın bağlı olduğu en önemli etken benzin litre fiyatı ile lpg litre fiatı arasındaki farktır. Benzinde az yakan araç lpg de az yakar. Saygılar

Lpg gösterge panalinde depoyu fullediğim halde 4. ışık yanmıyor sebebi nedir.
    Saygılar..

2-3 dk gecikmeli yanması normal hiç yanmıyor ise öncelikle tam dolu tank kalibrasyonu yapılacak. Durumu yetkili servislerimize iletebilirsiniz. Bilginize saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli