+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 94 model tempra sx ak fazla yakıt tüketim sorunu çok acil Allah rızası için yardım

Angry 94 model tempra sx ak fazla yakıt tüketim sorunu çok acil Allah rızası için yardım

ustam 94 model bir tempram var çok fazla yakıyor. brc marka ateşleyici ve atiker marka beyin kullanıyorum. DÜŞÜRMEK İÇİN ŞUNLARI YAPTIM: hava filtresini, bujileri, buji kablolarını, tenzi makarasını,karbüratör bakım ve temizliği, boğaz kelebeği, tüp tankını değiştirdim, supap ayarını yaptırdım. Ancak 20 lira gazla 60 km gidebiliyorum millet 80-100 aralığından bahsediyor.ayrıca araba lpg de çalışırken arabaya gaz kokusu yayılıyor.gidip kaçak kontrolü yaptırdım . kaçak yok dediler ne iştir anlayamadım. bu gün de bensin ve lpg de egzoz emisyon ölçümlerine baktırdım çıkan sonuçlar aşağıdaki gibidir.

benzin:
    co : 0,303
    cocorr : 0,344
    hc ppm : 337
    co2 : 12,91
    o2 : 4,51
    lambda : 1,207
    AFR : 17,74
    oil. temp: 80.00

lpg :
    co : 0,763
    cocorr : 0,774
    hc ppm : 195
    co2 : 14,02
    o2 : 1,09
    lambda : 0,969
    AFR : 14,24
    oil. temp: 80.00

ACİL YARDIM!!!!!!

Cevap: 94 model tempra sx ak fazla yakıt tüketim sorunu çok acil Allah rızası için yardım

Normal sistemlerde en önemli parça regülatördür ve siz başka marka bir regülatör kullandığınız yazmışsınız.
    1-Tüketim testini 20 tl gaz ile yapmanızdan kaynaklanıyor olabilir.Testi en az yarım depo kullanarak yapınız.
    2-Koku var ise kaçak olabilir lpg ayarı çok bozuk olabilir ayarlardan veya aracın herhangi bir arızadan dolayı çiğ yakıt atmasından olabilir.
    3-Yurdumuzdak emisyon öçümlerine ve cihazlarına çok fazla itibar etmeyiniz çünkü cihaz kalibirasyonları çok güvenilir değil ve test için motorun çalışma şartları tam oluşmadan test yapılıyor.Bilginize saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli