+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Soğuk Motorda LPG'ye Geçmeden Kalorifer Çalıştırma

Question Soğuk Motorda LPG'ye Geçmeden Kalorifer Çalıştırma

MY 07 Kit kullanıyorum. Kış aylarına geldik malum. Çocuğu kreşe götürmek için önceden inip arabayı ısıtıyorum. Forumlardan araç LPG ye geçmeden Kalorifer veya A/C çalıştırılmaması gerektiğini okudum.

Bende bu olayın tam tersini düşünürdüm. takılan beyne kalorifer hortumları bağlanmıştı. Aracı sabah soğukta ilk çalıştırdığımda hemen kaloriferi açıp LPG sistemine daha çabuk sıcak su gideceğini tahmin ederek LPG 'ye geçişin daha hızlı olacağını düşünüyordum. Araç LPG 'ye geçincede A/C açıyorum. Ve aracımın içinin tam olarak ısınmasını bekliyorum.

Bu şekilde hatalı bir işlem mi yapıyorum ? yani araç LPG 'ye geçmeden kalorifer veya A/C açmıyım mı ? hangisi daha tasarruflu olacaktır ?

@ Arabanın içini ısıtmadan çocuğu araca bindirmiyorum.Değerlendirmenizi buna göre yapmanızı tavsiye ederim.
    PEUGEOT 206 SEDAN 1.6 (110BG) TRİPTONİK

Cevap: Soğuk Motorda LPG'ye Geçmeden Kalorifer Çalıştırma

Açabilirsiniz bir sakıncası yok fakat LPG'ye geçiş süreniz uzar.Bilginize saygılar

Alıntı 2A TEKNİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açabilirsiniz bir sakıncası yok fakat LPG'ye geçiş süreniz uzar.Bilginize saygılar
    Kaloriferin açılması LPG 'ye geçiş süresi neden uzatmaktadır. Biraz daha teknik bilgi alabilirmiyiz ?
    Tşk.
    PEUGEOT 206 SEDAN 1.6 (110BG) TRİPTONİK

Çünkü LPG sistemi motor suyu sıcaklığını Regülatör üzerindeki ısı sensörü vasıtası ile algılar.Kalorifer sisteminde dolaşan motor suyu ayni zamanda Regülatör üzerinden de dolaşır.Kalorifer fanını açtığımız zaman fan kalorifer peteği üzerinden soğuk hava geçişini başlatır bu durum ise sistemde dolaşan motor suyunun soğumasına yol açar ve sistemdeki motor suyu ısınma süresi uzar.Bilginize saygılar

Bu bilgi gercekten dogru kendi aracımda bire bir test ettim

+ Konu Cevaplama Paneli