+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: enjektör temizliği

enjektör temizliği

yaklaşık 1000km once aracıma ılk lpg bakımını yaptırıdım yaptırdıktan sonra farkettımkı aracımın yakıt sarfıyatı arttı.ve peryodık bakımda araca tunap katkıları ve once kucuk bır fıltresı degıstırıldı parlak bobın içinde bır fıltreydı sqent-24 takılı aracımda getz aracım turuncu enjektorler...
    benım merek ettıgım yakıt sarfıyatının artması dogal olamaz herlede sebebı ne olabılrı?
    ve enjektor temızlıgı veya çalışıp çalışmama oranalrı bakılmadı herhangıbı bır sekılde
    vee bu enjektorelrın herhangıbı bı durumda yanı bozulması durumda nasıl anlayabılrım ?
    cvplarsanız en kısa zmanda sevırım saygıalrımla ıy ıçalışmalr...

Cevap: enjektör temizliği

Hava şartlarından bir miktar yakıt farkı olabilir,bakım sonrası da çok fark olmaması gerekiyor.Durumu yetkili servise iletmeniz ve lpg ayarlarınızın kontrol edilmesi faydalı olur.Saygılar

Cevap: enjektör temizliği

Alıntı devletluum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaklaşık 1000km once aracıma ılk lpg bakımını yaptırıdım yaptırdıktan sonra farkettımkı aracımın yakıt sarfıyatı arttı.ve peryodık bakımda araca tunap katkıları ve once kucuk bır fıltresı degıstırıldı parlak bobın içinde bır fıltreydı sqent-24 takılı aracımda getz aracım turuncu enjektorler...
    benım merek ettıgım yakıt sarfıyatının artması dogal olamaz herlede sebebı ne olabılrı?
    ve enjektor temızlıgı veya çalışıp çalışmama oranalrı bakılmadı herhangıbı bır sekılde
    vee bu enjektorelrın herhangıbı bı durumda yanı bozulması durumda nasıl anlayabılrım ?
    cvplarsanız en kısa zmanda sevırım saygıalrımla ıy ıçalışmalr...
    Merhaba ;
    yetkili serviste aracın değişen filtreye bağılı hortumların yada tüm tesisatın gaz kaçak kontrolünü yaptırmanızı tavsiye ederim.
    ayrıca enjektör öncesi filtreninde oynamayacak bir şekilde sağbitlenmesi gerekiyor sabit değilsw kontrolden sonra sabitleyin kablo bağı ile.sabitlenmemesi durumunda filtrenin lastik borunun takılı olduğu kısımda kelepçe dibinden kırılma oluşup gaz kaçağı oluşabilmektedir.ben yaşadım....
    :PDT_95:

+ Konu Cevaplama Paneli