+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: LPG ile Yol Bilgisayarı Yapma (eski yolbilgisayarsız araçlar için)

LPG ile Yol Bilgisayarı Yapma (eski yolbilgisayarsız araçlar için)

Arkadaşlar aracıma brc marka kit taktırdım ve aklımda senelerdir yapmak istediğim yol bilgisayarı var hala
    daha önce benzinde kullanırken obd kablosunu bulamadığım için yapamamıştım
    şimdi brc taktırınca elimden geleni yapmak istiyorum fakat yardımınıza ihtiyacım var
    brc nin kablosunu ve rs232 çeviriciyi aldım bağladım sorun yok

şimdi ilk yapmak istediğim ufak çağlı %100 doğru olmayacak ama şu bilgileri göstermek istiyorum

depodaki gaz miktarını % olarak ve Lt olarak görebilmek
    buradaki bilgiden deponun full dolu iken (ortalama 37lt ye doluyor ve 300km ş.içi gidiyor)
    bende bunu tanımlayıp depo seviyesini 10a bölerek atıyorum %90 doluyken yada lt olarak 34lt dolu iken 260km daha gider gibi programlayarak
    ş.içi ve ş.dışı bilgileri ufak bir lcd ekranda göstermek istiyorum
    ayrıca ekranda altta 2 adet sensör ile araç içi ve dış sıcaklığı görebilmek şuan benim için yeterli olacaktır
    sanırım bunun içinde kabloya bile gerek kalmadan sadece şamadıradan kendi led ekranına gelen değerlden okuyabilirim diye düşünüyorum
    tabii bunun için nereden nasıl hangi devre ile bu bilgiyi lcd ekrana aktarabilirim bilenlerin yardımcı olmasını istiyorum
    kendim yazılımcıyım visual basic kullanıyorum onunla olursa onunla olmaz ise mecburen pic programlamaya girişeceğim...

daha sonra bunları yapabilirsem kablo bağlantısınıda ekleyerek enjeksiyon süresi ile aracın km sayacınada bağlanıp anlık yakıt tüketimini görebilirsem ne mutlu ama tabii bu çok çok zor bişey gibi görünüyor..

şimdilik diğer dediklerimi yapmak süper olacak ama teknik ve elektronik bilgiye ihtiyacım var..

Cevap: LPG ile Yol Bilgisayarı Yapma (eski yolbilgisayarsız araçlar için)

arkadaşlar merhaba
    2001 model kangoo 1.4 pampa (benzin/lpg) araç sahibiyim

kendim programcı ve elektronikçiyim.bilgisayarlı test tezgahları üreten bir firmada yazılımcı (arge) olarak çalışmaktayım.

2 yıl önce hız göstergem bozuldu. ve reno 2 yıl önce yeni gösterge için 710 tl istedi
    bende kendi göstergemi kendim yapmaya başladım. önce hız devir derken son hali artık tam bir yol bilgisayarı oldu. ve bu çalışmamaı benzer araç sahibi arkadaşlarla paylaşmak istedim.

özellikleri:

-anlık yakıt tüketimi
    -ortala yakıt tüketimi (2 ayrı ortalama)
    -hız
    -motor devri
    -toplam tüketilen yakıt miktarı
    -toplam gidilen yol
    -motor ısısı iç dış ısı vb
    bilgileri gösteriyor

video
    acarcim Dailymotion'da
    Attached Images

Alıntı acarputer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba

kendim programcı ve elektronikçiyim.bilgisayarlı test tezgahları üreten bir firmada yazılımcı (arge) olarak çalışmaktayım.

2 yıl önce hız göstergem bozuldu. ve reno 2 yıl önce yeni gösterge için 710 tl istedi
    bende kendi göstergemi kendim yapmaya başladım. önce hız devir derken son hali artık tam bir yol bilgisayarı oldu. ve bu çalışmamaı benzer araç sahibi arkadaşlarla paylaşmak istedim.

özellikleri:

-anlık yakıt tüketimi
    -hız
    -motor devri
    -toplam gidilen yol
    bilgileri gösteriyor

video
    acarcim Dailymotion'da
    süper olmuş brodwaya uygun varmı

maalesef brodway e uygun değildir
    sadece enjektörlü ve (benzin/lpg)li araçlara uygundur.

eline sağlık güzel olmuş,
    benim araç 1,4 accent era benim aracada olurmu acaba olursa maliyeti ne olur

Alıntı acarputer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba

özellikleri:

-anlık yakıt tüketimi
    -hız
    -motor devri
    -toplam gidilen yol
    bilgileri gösteriyor

video
    acarcim Dailymotion'da
    emeğimiz sağlık , 1.4 benzinli 2000 model kangomuz var sıralı lpg taktırmak istiyorum, böyle bir cihazın maliyeti nekadar olur nasıl temin edebilirim selamlar

abi benım proje uygulamam var ve projem yol bılgısayarı yapmak bana bıraz daha detaylı bilig verebılırmısın

+ Konu Cevaplama Paneli