+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Havali Suspansiyon

Arkadaslar merhaba,
    BRC Sequent sistemlerinizi gule gule ve de sorunsuz kullanmanizi dileyerekten bi konu hakkinda sizden yardim talebinde bulunacaktim...

Arkadaslar benim arastirmam gereken bi konu var...

Otobus, kamyon gibi araclarda kullanilan HAVALI SUSPANSIYON sistemleri hakkinda arastirma yapmam bilgi toplamam gerekiyor...

Ne yalan soyleyeyim aklima ilk kendi forumum geldi

Nasil calistiklari? Calisma prensipleri? Avantajlari?
    Ne zamandir kullanildiklari?
    Gelisim surecleri?

Bu konu hakkinda, basta Kadir Abi olmak uzere butun forum arkadaslarimin, ellerinden gelecek yardimi esirgemeyeceklerini biliyorum...

Elinde dokuman, burosur  olan veya cevresinde bu konuyla ilgli bilgi alabilecegim arkadasi olanlar vardir veya bana site  ya da kitap adi onerecek arkadaslar  varsa cok sevinirim.. 

Bana buraya cevap vererek ya da ozelden mesaj atarak her turlu ulasabilirsiniz...

Simdiden cok tesekkurler, saygilar....

Düzenleyen - egemenbaris Tarih: 12/09/2006 17:50:02

egemen bu bahsettigin 403 lerde kullanilan koruk sistemimi hani yolda giderken  pis pis yapanlarmi

Evet abi, yolda giderken pis pis diye cok tatli bi ses cikiyor ya...
    Iste o suspansiyonlardan bahsediyorum

Ya o zaman bizim BRC ile tasarruf yapma isi nolacak.....    

Ovunc Abi evet, Citroenlerde uzun zamandir, manuel ayarlanabilen suspansiyon sistemi var. Otoban vb uzun yolculuklarda arabayi yere yaklastirmak icin. Ama sanirim o elektrik motoru ile gerceklesiyor.

Benim ki Yusufcugumun da dedigi gibi genellikle sehirlerarasi otobuslerde gordugumuz, daha dogrusu duydugumuz  havali sistem...

Bu konu hakkinda yardimlariniz bekliyorum

Bu arada Sevgili kabballah Denize de verdigi link icin cok tesekkur ederim.

Sevgili Can Amca,

Verdiginiz bilgiler gercekten cok onemli ve hassas konular, cok tesekkur ederim...

Eksik bilgiden dolayi yalnis anlasilmaya neden oldugum icin ozur dilerim...!!!

HAVALI SUSPANSIYONLARI arastirmamin nedeni, asla aracima uygulatmak degildir. Tam tersi ben araclarin orjinal kalmasindan yanayim. Ozellikle bu tur parcalarinin...

HAVALI SUSPANSIYONU ogrenmek istememin nedeni ise tamamen okulumdan aldigim ARASTIRMA ODEVIMIMDEN dolayidir....

Ben okulumu birazcik uzatmakla birlikte Makine Muhendisligi son sinif ogrencisiyim.
    2-3 gun once okuldaki hocamdan almis oldugum, bu yilki arastirma konum olan HAVALI SUSPANSIYON hakkinda ilk once internetten biraz temel yapmak istemistim. (Sizlerden yardim talebim bu konudaydi

Daha sonra da Izmir Pinarbasinda bulunan BMC fabrikasina giderek oradan bilgi almak amacindayim. Ama dedigim gibi ilk once internet sayesinde bi on bilgi kazanmam lazim
    Simdi oraya bombos  gidip rezil olmak da var  

Tum forum arkadaslarimin yardimlarini bekliyorum...
    Simdiden cok tesekkurler, 
    SAYGILAR...

Can Amca, aslinda pazartesi gunu okula giderken aklimda LPG ile ilgili bi odev almak vardi,
    Ama okula gittigimde ne yazik ki bu istegim bazi nedenlerden dolayi (bu donemlik) gerceklesemedi.
    Bende havali suspansiyon konusunu almaya karar verdim.
    Ama ikinci donem TEZ konumu kesinlikle LPG uzerine almak icin elimden geleni yapacagim  

Sayin kaballahin verdigi link icinde kendisine bir kez daha tesekkur ederim. 
    O adresteki, suspansiyonlarla ilgili butun bilgileri okuma firsatim oldu.
    Umarim daha kapsamli bi internet adresi daha bulabilirim..

Saygilar...

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler