+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: dogan a lpg taktirmak istiyorum yardim!!!

bence 92 model karburatorlu dogan L var malum ozellikle kus serisi asiri derecede yakit tuketmesiyle unlenmistir bu durumdan bende sikayetciyim senede yaklasik 7-8bin km yapiyoruz oncelikle benim aracima nasil bi sistem takabilirz simit tank olmasi tercihimdir zaten aracin bagaji benzin deposu sayesinde kucuk. yani brc nin hangi modelini onerirsiniz bu lpg ye donusum bize yaklasik olarak ne kadara mal olur (ruhsat olayi haric) ayrica ruhsata islene olayinin yaklasik 150-200 milyon tuttugunu duymustum dogrumudur? bide lpg ye donusum icin harcadigimiz tutari yaklasik kac km de amorti etme imkanimiz vardir (araci cok yuksek devirlerde asiri hizlarda kullanmiyorum ani hizlanip ani yavaslamiyorum yani buda yakit tuketimine etki eder galiba) lpg ye gecince korkmadan gaza basabilcem nihayet bu benzine gelen zamlardan sonra arabaya binmeye korkar olduk valla
    ayrica lpg sistemleri hakkinda fazla teknik bilgiye sahip degilim dakat bu sirali sistem denilen sey sadece enjeksiyonlu arabalarda mi kullaniliyor bu konudada aciklama yaparsaniz sevinirim

Düzenleyen - fiesta1903 Tarih: 13/09/2006 14:53:32

brc mikserli sistem olur senin arabaya benzine oranla yuzde elli tasarrufun olur performansda kayip ise yaklasik % 10 bulabilir.tabi bu motoronun durumu ile alakali motor iyiyse 5 kadar duser.yaptiigin km ile orantili amorti etmen yaklasik 7000 km de amorti eder sistem kendi kendini.

motorun durumu oldukca iyi  araba 95den beri bizde ve su anda 62000de orijinal km si peki bu mikserli sistemin bana maliyeti yaklasik ne kadardir?

fiatini bu sitenin bayilerimiz bolumune bakip size en yakin olani arayarak ogrenebilirsiniz

dogan lpg taktirmayi ducunen arkadas gec kalmissin su anda biz sequent 24 den bahsediyoruz .artik karbirotorlu iyimi kotumu bullari astik

Alinti:
    dogan lpg taktirmayi ducunen arkadas gec kalmissin su anda biz sequent 24 den bahsediyoruz .artik karbirotorlu iyimi kotumu bullari astik

benim bu konuda fazla bilgim olmadigi icin bilgili kisilerden yardim istedim eger ilk yazimi dikkatli okursan hatta karbiratorlulere sirali sistem olur mu diyede sordum bunun hakkinda cevap verecegine kucumser vari konusman cok itici sonucta bu bi forum ve bildiklerimizi paylasmak icin burdayiz yazdiklarina dikkat etsen iyi olur

Sn Fiesta;
      Bence sirali taktirmana gerek yok.
    Eski sistem taktir...

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler