+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ARAÇ BENZİN GÖSTERGESİ HAKKINDA

ARAÇ BENZİN GÖSTERGESİ HAKKINDA

ARACIMA LPG TAKTIRDIM AMA BENZİN İBRESİ BİR DÜŞÜYOR BİR ÇIKIYOR ACABA SORUN NEDİR DEVAMLI NORMAL SEVİYEYİ GÖSTERMESİ İÇİN NE YAPACAĞIM BİR ÖNCEK ARACIMDADA BÖYLE BİR SORUN VARDI AMA BU GERİ YÜKSELİYOR BENZİN DİĞER ARACIMDA YAKIT YOK DİYE IŞIK YANIYORDU SİMDİKİ ARACIMDA BÖYLE UYARI VERİYOR SONRA DÜZELİYOR SUAN DÜZGÜN AMA GERİ DÜŞÜYOR YAVAS YAVAS TSK EDERİM İYİ GÜNLER

Cevap: ARAÇ BENZİN GÖSTERGESİ HAKKINDA

Benzin göstergesi özellikle Fransız grubu araçlarda lpg de yol alırken araç benzinde çalışıyormuş gibi düşebiliyor.Sizin aracınız gösterge sıfıra yaklaşınca resetleme yapıyor ve gerçek değeri gösteriyor bir süre sonra bu işlemi tekrarlıyor yani bir arıza yok aracınızın bu şekilde kullanabilirsiniz veya PSA modülümüz yetkili bayilerimiz de montaj yaptırabilirsiniz.PSA modülü aracı her çalıştırdığınız da benzin göstergesini resetleyecektir.Bilginize saygılar

Merhaba arcım Peu 207 14. 2tronıc 2010 model

1 hafta önce brc kit taktırdım bir kaç sorunum var lütfen adminle cevvaplayabilirmisiniz

-Benzin ibresi düşüyor vearacı günde 40 km yol yaptıktan sonra 15 saat filan işim olmadığı için kullanmıyorum ve buna rağmen ibre kendini resetlemiyor.Psa modülü takn arkadaşlarım var bir işe yaramadığını söylüyorlar

-Benzin ışığı yandığında hemen benzinmi almam gerekiyor yoksa ışık önemli değil içinde benzin olduğuna biliyorum devammı etmem gerekiyor gazla gitmeye biraz daha gittikten sonra araç motor ışığı yakmazmı?
    -hararet suyu azaldı suyu kontrol ettiğimizde max seviyesindeydi ama kiti attıktan sonra 160 km yaptım ve harate suyu minimum seviyedeydi tekrar normal seviyeye suyu tamamladım 2 gün önce ve bugün baktığımdfa normal gözüküyordu yine azalırmı diye endişe ediyorum

-hangi gaz firmalarını tavsiye ediyorsunuz aygaz.milangaz.ipragaz,shellgaz,total gaz

-Ledler ne kadar güvenilir montajı yaptıktan sonra depoyu 40 ltre ile doldurup ledler düzenli çalışşın diye bilgisayara bağlayıp ayar yaptık ve şimdi toplamda 260 km yaptım ve tek led yanıyor tek led yandığında yarım depomu kalıyor ve tek led yanıp söndüğünde kaç km daha gider araç

lütfen cevap verebilirmisiniz

1-Ayni tip araçlardan çok sayıda PSA modülü kullanan var, yetkili bayilerimiz ile görüşmenizi tavsiye ederiz.
    2-Benzin olduğunu biliyorsanız kullanabilirsiniz, arıza lambanızı yakmaz.
    3-Soğutma suyunu bir süre daha kontrol ediniz belirli bir seviyede stabil kalması gerekiyor. Kalmıyor ise kaçak olabilir.
    4-Yazdığınız bütün markaları kullanabilirsiniz.
    5-Son led yanıp sönmeye başladığında kullanım şartlarınız ve motor hacmine bağlı olarak yaklaşık 30-40 km daha yol gidebilirsiniz.
    Bilginize saygılar

Bilgiler için teşekkürler ama kafam surda takıldı benzin ibresi düştü ve kırmızı ışık yandı benzin ibresi dibe vurduğunda tekraradan araç hareket ederken kendini normal sevieye resetliyormu örneğin uzun yolda 450 -500 km gideceğimde

Bazı araçlar resetliyor bazıları ise resetlemiyor test ederek kontrol edebilirsiniz.Saygılar

-Peki sayın admin lpg ledlerimden 1 cisi devamlı yanıp sönüyor çeyrek depomu kaldığınımı söylüyor
    -ben arkadaki simit depo basıncına baktığımda kırmızı ve 2ci yeşil çubuğun sonunda gözüküyor ibre
    -gaz bittiğinde araç benzine geçip durmadan devam edermi
    son olarak simit depo basıncındaki kırmzı çizgiye gelince gaz depoda tamamen bitmişmi olacak

saygılar

Son led yanıp sönmeye başladığı zaman 30-40 km lik kullanım için lpg kalmış demektir. Lpg bittiği zaman sistem sinyal vererek otomatik olarak benzine geçer. Bilginize saygılar

bugün yetkili serviste psa modül taktırdım ibreyi resetledi ancak aracı durdurduğunuzda hemen resetlemiyor 5-veya 10 dakika sonra çalıştırdıınızda ibre tekrar resetleniyor sayın admin bu konuda net bir cevap verebilirisiniz saygılar

Bahsettiğiniz durum normal çalışmadır. Bilginize saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli