+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: LPG Sesli Uyarı ve LPG'ye Erken Geçme

Question LPG Sesli Uyarı ve LPG'ye Erken Geçme

MY 07 kit kullanıyorum. Geçen gün yolun kenarından yola çıkmak için ani manevram yapmam gerekti . Ve aniden gaza bastım. yaklaşık 20 metre gidince aracta dıt dıt dıt şeklinde ses gelmeye başladı. heralde sıcaklık 3 derecenin altında uyarısı dedim. ama LPG göstergesinden geliyor ses. hemen benzine alıp gaza aldım düzeldi. Ertesi gün araç sollarken aniden yine hızlanıyım dedim. yine aynı olay yaşandı, ve ertesi gün motor diagnostik ışığı yanmaya başladı. aracı kendi servisine götürdüm. zengin karışım hatası alındığı belirtildi. LPG ayarının yapılması istendi ve ışık söndürüldü. hemen BRC servisine gittim ( Mavidenizler) yeni yazılım yüklendi ve herşey normale döndü. Ama tam dolu tank kalibrasyonum yeni yazılım ile birlikte sıfırlandığını daha sonra Oğuz Bey ile telefonda konuşurken öğrendim. Sonuc 60 TL Aracın servisde bilgisayara sokulması + Bir o kadar sıra beklemem + Saolsun Oğuz Bey'in ücretsiz yazılım atması.

Bu sorun neden kaynaklanmış olabilir. belirli periyodlarda yazılım yükletmek gerekir mi ?

İkinci sorum ;
    Kış aylarında soğuk araba ile genelde 7 km mesafe işe gidiyorum. ve maalesef ben işe gelmeye yakın LPG ye geçiyor. bu süreyi daha kısaltabilieceğimiz bir yazılım uygulama v.s var mı ?

Teşekkürler.
    PEUGEOT 206 SEDAN 1.6 (110BG) TRİPTONİK

Cevap: LPG Sesli Uyarı ve LPG'ye Erken Geçme

Lpg bitmeye yakın ani yüklenmelerde benzine geçiş olabilir.1/4 civarında lpg var ise olmaması gerekir.Olması durumunda gaz basıncı yükseltilerek araç tekrar programlanabilir.Sesli uyarı ile benzine geçmenin tank kalbirasyonu ile ilgisi yoktur.Kalibirasyon sadece gesterge için yapılır ve tank dolu oladuğu zaman yapılması sağlıklıdır.Belirli aralıklar ile yazıl yükleme ihtiyacı yoktur.Her 10 bin km de peryodik bakımları yaptırmanız yeterlidir.Zengin veya fakir karışım hatası için öncelikle lpg ayarlarının kontrol edilmesi gerekir.Geçiş için geçiş sıcaklığı kontrol edilebilir standar geçiş ayarımız 40 derecedir min.35 derece yapılabilir.Geçiş öncesi kaloriferi açmanız durumunda geçiş süresi uzayacaktır.Bilginize saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli