+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: sicak havada brc genlesir mi

Sevgili arkadaslar,Benim merak ettigim brcnin sicak havalarda genlesip,randimanin dustugu
    ve istedigimiz verimi vermiyormus.Ama tartarini taktirirsan bu ve bunun gibi hic bir sorunun
    olmayacagini ve en son teknoloji kullandigini diyarbakirda bulunan bir lpg servisi soyledi.
    Fakat  o anda dukkaninda bulunan 8,9 arac bulunuyordu ve onlara lpg takmaya mi geldiniz
    diye sordugumda,hayir burdan lpg taktirdik ama memnun degiliz,diye cevaplar aldim.
    Zaten mehmet usta bana guven vermedigi icin arastirma yapma ihtiyaci duydum.Bana burda
    5 cesit markadan bahsedince  ve brcnin de boyle sorunlar oldugunu soyledigi icin biraz
    midem bulandi.Cunku cevremde lpg takmis kisilere sordugumda hep bana en iyi markanin
    brc oldugunu soylediler.Acaba mehmet ustanin dedigi gibi brc sicak havalarda sorun 
    yaratiyormu.Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler.

Sevgili mustafa21 arkadasim, forum sayfasinda uzun zaman merdiven altinda montaj yapan usta kirintilarindan bahsettik. BRC genlesir diye bisey yoktur. Sicak havalarda LPG genlesir. Bu genlesme icinde takilan LPG tanklarinda depoyu fullediginde bile %20 lik bir pay bos kalir. Yani bu genlesmenin onlemi alinmistir. ve bu onlem sadece BRC ye has degil diger tum LPG kitlerinde de vardir. O usta sacmalamis. Sen hemen uzaklas ordan hatta kosar adim kac. LPG donusumunude bulundugun yere yakin yetkili bir serviste yaptir.

Mustafa Bey,

Ben BRC yi 1 ay once taktirdim ve tatile ciktim. Agustos 24-25 yazin en sicak gunleriydi, arabada 4 kisi, bagaj dolu klima acik marmarise gittim. Rampalarda benzinden farki yoktu performansi cok cok iyiydi. Sicakta sistemin olumsuz etkilenecegine dair henuz hicbirsey duymadimda, yasamadimda.

Cem Sarman
    Hyundai Accent Admire 1.3 - 2005

Oyle bir sey soz konusu bile olamaz, diyarbakir daki usta gercketen sacmalamis hatta abartarak

Arkadaslar,zaten bende ona hic inanmadim.Ama bir kusku icime dusurdugu icin arastirma
    yapma ihtiyaci hissettim.Zaten o ustanin tartarini bayisi oldugunu ve brc yi bu sekilde
    karalayarak kendi malzemesini satmak gayreti icinde oldugunu anladim.Ama elinde
    brc de oldugunu ama tavsiye etmedigini soyledi.Inanin benim anladigim insan bir isi yaparken
    once durust olmali ve ne satiyorsa o malzeme ile ilgili gercek bilgi vermeli ki insanlar
    yanilmasin.Tesekkurler...

Boyle ticaret anlayisi olmaz. Insaf yani, yalanin da bir siniri var. O ustanin ne LPG sisteminden, ne ekipmanlarindan haberi var. Aman uzak durun.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler