+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: lpg benzin geçiş sorunu....

lpg benzin geçiş sorunu....

selam. 2009 model aracıma ilk aldığımda lpg sistemi taktırmıştım
    geçen kış nadiren sabah ilk çalıştırmada gaza geçtikten sonra uyarı verip tekrar benzine geçiyordu. ama bu sene bu durum her sabah yaşanmaya başladı. bir hafta önce bakıma götürdüm ayarlarını güncellediler yeni program yüklediler 49 derece olan geçiş ısısını 39 a getirdiler (35 yapmalarında ısrar ettiğim halde bu kadarı yeterli diye kabul etmediler)

bütün bu yapılanlardan sonra sağ olsunlar sorunumu hallettiler.

ama ne yazık ki yeni bir sorun yarattılar. daha önce arabayı durdurduğumda otomatik benzine geçiyordu. 15-20 saniye sonra da lpg gösterge ışıkları tamamen sönüyordu. arabayı ilk çalıştırdığımda da herhangi bir problemle karşılaşmıyordum.
    bakımdan döndükten sonra artık arabayı stop ettirdiğimde benzine geçmiyor lpg de kalmaya devam ediyor. gazdayken de 15-20 saniye sonra yine kapanıyor doğal olarak. Arabayı tekrar çalıştırdığımda son olarak lpg de kapanıp benzin pompalanmadığı için marş almıyor. alsa bile arabayı titretiyor. yani arabayı sorunsuz çalıştıramıyorum.

öğrenmek istediğim şu: arabayı stop ettirdiğimde gazı kesip direk benzine geçmesini tekrar sağlayabilir miyiz. Bunun olabilmesi için bayinin ne yapması gerektiğini yazarsanız çok sevinirim.
    çünkü Antep teki bayinizin (gazikent) bulunduğu yer çok kötü ciddi park sorunu var. na yapacaklarını söylersem kısa sürede uğraşmadan yaparlar diye soruyorum. şimdiden teşekkürler.

Cevap: lpg benzin geçiş sorunu....

Kontak elektriği,devir bağlantısı ve role kontrol edilecek.Saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli