+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Teknokta enjeksiyonlu araçlarda hava giriş ağzını bantlıyorlar acaba bu doğru bir uygulamamı

Exclamation Teknokta enjeksiyonlu araçlarda hava giriş ağzını bantlıyorlar acaba bu doğru bir uygulamamı

sevgili arkadaşlar bu gün bir sitede bir yazı dikkatimi çekti ve onu sizlerle paylaşmak istiyorum.
    okuduğum yazıda tek nokta enjeksiyonlu araçların hava ayarını ecu nun yaptığını yazıyordu . acaba araç lpg de çalışırken ecu gelen lpg yakıtına göre havayı ayarlıyormu. benim aracımda kartal slx ie bu bant benim aracımada yapılmıştı.bende bu yazıya itinaden aracımın girişindeki bandı söktüm. aracımı deneme sürüşü yaptım.araç kalkış ve gidişte bayabir düzeldi.şimdi benim merak ettiğim bu uygulama doğrumu.aracım yakıttüketimi artarmı.şimdiden tşk.

Cevap: Teknokta enjeksiyonlu araçlarda hava giriş ağzını bantlıyorlar acaba bu doğru bir uygulamamı

Eski araçlarda hava girişi ECU tarafından değil rölanti motoru ve gaz kelebeği vasıtası ile ayarlanır.Bant kullanmak sureti ile yapılan ayar sağlıklı olmaz.Bilginize saygılar

Cevap: Teknokta enjeksiyonlu araçlarda hava giriş ağzını bantlıyorlar acaba bu doğru bir uygulamamı

yani diyorsunki tofaşın ie motorları bildiğimiz karbüratörlü araçlar gibi ecu nun hiç bir görevi yok.peki tofaşın el kitabında gelen yakıtın duruma göre beyin hertülü komutu kendi ayarlıyormuş.benim sormak istediğim araç lpg ye geçince ecu da devreye giriyormu araç motoru üzerindeki sensörler devrede oluyormu yoksam iptal konumundamı oluyor.bunu öğrenmek istiyorum

Benzinde yakıtı kontrol eder havayı değil lpg de ise yakıtı da kontrol etmez (sıralı sistemlerde kontrol eder) lpg de hava yakıt karışım oranı 4 gaz analiz cihazı veya tüketim performans kıyaslaması yapılarak deneme yanılma yöntemi ile yapılır.Bilginize saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli