+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Clio II HB 2000 RTA 1.4 Sıralı Sistem LPG Gaz / Yakıt Sarfiyatı

Lightbulb Clio II HB 2000 RTA 1.4 Sıralı Sistem LPG Gaz / Yakıt Sarfiyatı

Arkadaşlar gecenlerde 2000 model Clio 2 HB RTA 1.4 araç aldım, araçta milano sıralı sistem kit var, aractan genel olarak memnunum su an için bir sorun yok, yakıt ölçümü yaptım, 40 liralık gaz aldım (19,50 litre yaklasık olarak) ve bununla Ankara şehir içi trafiginde bol bol dur-kalk dahil olmak uzere tam 150km yol gittim, en son yokus cıkarken arac otomatik olarak benzine gecti sonra yol duzelınce gaz tusuna bastım yıne gaza gectim, beni benzinliğe kadar attı bu gaz (2km civarı), sanırım depoda gaz iyice azaldıgından rampa cıkarken gaz deponun diger tarafında birikti, tahminim duz yolda bir 8-10 km kadar daha giderdi, sımdı verileri hesaplayınca 40 lira / 160 km= 0,25 kurus km basına cıkıyor, bu rakam sizce nasıl? şehir dısında ne kadar yakar? Eğer rakam yuksek ise gaz ayarı yaptırmaya gotureyim mi? Konu hakkında bilgisi olan arkadasların yardımını rica ediyorum, simdiden tesekkur ederim, Allah'a emanet olun.
    * Bu arada 90'ı gecmıyorum pek ve agresif kullanmıyorum, havaların soguk olmasıda bir etken sanırım.

Thumbs up Cevap: Clio II HB 2000 RTA 1.4 Sıralı Sistem LPG Gaz / Yakıt Sarfiyatı

Sevgili arkadaşlar, konuyla ilgili bir bilgisi olan yok mu? Sizlerde durum nedir, yazarsanız mukayese etme imkanımız olur hiç olmazsa...

Cevap: Clio II HB 2000 RTA 1.4 Sıralı Sistem LPG Gaz / Yakıt Sarfiyatı

Litre olarak ayni şartlarda benzinden %20 den daha fazla lpg tüketiminiz olmaması gerekiyor.Tavsiyemiz aracınızın benzin tüketimini net olarak belirleyip karşılaştırma yapmanız.Saygılar

cevap için tesekkur ederim , soyledıgınız mantıklı gercekten, ama ben fazla detaya girmeden sadece emsalleriyle bir karsılastırma yapmak istedim, ama dedıgınızıde deneyecegım, tekrar tesekkur ederım.

usta bujiler bitmiş dedi sen bu arabayı nasıl yürütüyordun dedi, araba cok bakımsızmıstı, kelebek denen bir parcanın ıcı bilmem kac cm kurum baglamıs, gaz ayarı zaten hak getire bu sartlar altında bu aracın sehir icinde 0,25 kurus yakması bile takdiri ilahi bujiler degısti, hava filtresi iyiymisti onada bir komprassor tuttular, kelebek degisti, gaz ayarı bilgisayara baglanıp yapıldı, su an araba ucuyor altımdan kayıyor masallah valla, bakalım yakıt tuketımım ne kadar olucak , son verileri sizinle paylasıcam, belki aynı sorunu yasayan arkadaslara bi faydamız olur, herkese iyi gunler dilerim.

aracın lpg beyni ecu diyolar sanırım bozuk cıktı, bide ısı müşürü mü ne o bozuk cıktı 200 tl ikisi degisti, gaz ayarı kısıldı, 20 tl gaz aldım bakalım sımdı ne olacak, 100km gitmesi lazım sehir ici ortalama soylenen verilere gore (gaz 2,1 TL) sonucu yazıcam arkadaslar, maksat faydamız olsun.

evet arkadaslar 40 tl gaz = 200 km yani 0,20 ye kadar indirdik sehir ici, bundan asagıda olması cok ozr. herkese ıyı gunler

Thumbs down Cevap: Clio II HB 2000 RTA 1.4 Sıralı Sistem LPG Gaz / Yakıt Sarfiyatı

3 gün önce 2000 model kesik kasa clio aldım anahtar kapıyı açıp kapatmıyor ne kadara mal olur yoksa yeni merkezi sistemmi yaptırsam bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum

Öncelikle bir Oto Elektrikçiye müracaat etmenizi öneriyoruz. Bilginize

Thumbs down Cevap: Clio II HB 2000 RTA 1.4 Sıralı Sistem LPG Gaz / Yakıt Sarfiyatı

çok sagolun aç kapa taktırdım 50 tl ye 2 yıl garantili onuda vites kutusunun içine koydular hiç kablo kesme biçme olmadı işcilik süper orjinalden farkı yok

+ Konu Cevaplama Paneli