+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Fazla dolum

Fazla dolum

Bugüne kadar LPG alırken hep aracımın başında durup "tır tır" ses gelinceye kadar bekler ve sesi duyar duymaz pompanın kapanmasını beklemeden gaz alımını durdururdum. Bugün her nedense pompa başında değil de içeride bekledim ve ekrandan gazın dolumunun bitmesini bekledim. Gaz dolumu bir türlü kesilmedi ve ben tekrar aracıma döndüğümde pompacı gazı kapattı. 60 lt'lik tankım 54 lt gaz aldı. Pompacı araçtan "tır tır" sesinin geldiğini ama araç kapatmadığı için doldurmaya devem ettiğini söyledi.

Bu konu ile ilgili bazı sorularım olacak:
    1) Gaz dolumun kesilmesi bizim aracımızdaki bir sistemle mi, yoksa pompadaki bir sistemle mi ilgilidir?

2)Benimki gibi aşırı miktarda dolum yapmanın bir tehlikesi var mıdır? Bu durumda ne yapmam gerekir? Tankın değiştirilmesi gibi bir çözüme gerek var mıdır?

3) Gazın herhangi bir sebeple fazla dolması halinde güvenle boşalatabilmenin bir yolu var mıdır?

Teşekkürler . . .

Cevap: Fazla dolum

1- Dolumu tank üzerinde bulunan şamandıra keser fakat pompa basıncının fazla olması durumunda bu işlemi tam olarak yerine getiremez yavaş yavaş gaz almaya devam eder.
    2-Şamandıranıza zarar verir. Sürekli bu şekilde dolup yapılmaması durumunda fazla sorun olmaz. Tank değişimine gerek yok. Önceki yazdığınız şekilde gaz alma stilinize devam etmeniz daha sağlıklı.
    3-Gaz basıncı tehlikeli basınç sınırına geldiği zaman şamandıra tahliye işlemi yapar. Bilginize saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli