+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 1997 model Sahin S karburatorlu gaz problemim

Question 1997 model Sahin S karburatorlu gaz problemim

Merhaba;
    Izmir de ikamet etmekteyim. Babam a ait Sahin S (97 model) karburatorlu arac var ve BRC lpg sistemi takili. Son zamanlarda ben daha sık kullanmaya başladım ve lpg sisteminde sorun olduğunu düşündüğümden sizlerden yardımcı olmak adına yazmaya karar verdim. Sorun;

Araç ta lpg göstergesinde 3 ad led yanık durumda ve her zaman olmamakla beraber zaman zaman gösterge den çıt çıt çıt şeklinde ses geliyor. Bu esnada gösterge rengi yeşilden sarı ya dönüyor. Bu esnada gaz pedalına sonuna kadar bazsam da araba gitmiyor ve araç stop ediyor. Bekleyip tekrar çalıştırdığımda ilk önce yine gaz gelmiyor ama pedala basmaya devam ettikten belirli bir süre sonra düzelip araç yeniden devam ediyor. (Dediğim gibi çok sık karşılaşmama rağmen, yine de sorun olduğunun ve sonrasında büyümesinden şüpheleniyorum).

Görüş ve yardımlarınızı bekliyorum. (Durumumu bu kadar uzun anlattığım için özür dilerim ama sorunu tam bildirmek adınaydı)

Cevap: 1997 model Sahin S karburatorlu gaz problemim

Lpg tesisatı ile ilgili bir sorun olabilir, anahtarın da kontrol edilmesi faydalı olur. Durumu yetkili bayilerimize iletebilirsiniz. Saygılar
    http://www.brcnerede.com

Cevap: 1997 model Sahin S karburatorlu gaz problemim

Tekrar Merhaba;
    Soylediginiz gibi yetkili servise gittim ve on kaportadaki lpg sistemini onceki GAYE oto Atiker takmis oldugunu fark ettik. Bunu ve ayrica dediginiz gibi gosterge de degisti ve sorun yok. Tesekkurler.. :friendship:
    Bundan sonra aracin lpg yakisinin fazlaligini test etmek icin bir- iki hafta gecmesi gerektigi soylendi.
    Farkli herhangi bir islem yapmam gerekir mi? Tavsiyeniz var midir?

Bu arada bu forumu okuyan arkadaslar.. Izmir den Cigli deki GAYE oto ya sakin aracinizi teslim etmeyin. Bu durumu BRC ana merkeze de yazdim.

+ Konu Cevaplama Paneli