+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BENZIN -MAZOT DUSUYOR LPG NEDEN DUSMUYOR...

ARKADAŞLAR DIGER YAKITLAR DUŞUYOR NEDEN LPG DUŞMUYOR.ULKE GENELINDE COK FARKLI FIYAT DALGALANMASI VAR . BAZI ILLERDE 1260 BAZIILLERDE 1400 BAZILARINDA ISE 1520 BU NASIL OLUYOR. BUYUK BIR RANT VAR HERHALDE. ILGINIZI BU KONUYA CEKMENIZI ISTIYORUM. VE ILGILILERDENDE COZUM BEKLIYORUM..........

EVET ARKADAŞLAR VE YONETICILER ILGINIZI BEKLIYORUM.............................

Evet LPG nin neden ucuzlamadigini bende anlamiyorum.  Simdiye bayagi bir inmis olmasi gerekirdi. 
    Devlet uyandi galiba.

Ama yoneticilerle alakasi e onu anlamadim.

Edited by - cemsultan Tarih: 18/09/2006 17:49:35

cemsultan   arkadasim onlar bu konuda bizlere onder olacaklar yardimci olacaklar........

sanirim hukumet pahali yakittan ucuz yakita dogru bisiralam yaptiki once benzini (3,09 dan)sonra mazotu (2,83den)en sonda lpg yi dusurecek.sabreden dervis lpg dusecek diye beklermis
          umarim daha fazla bekletmez hukumet buyuklerimiz bizleride dusunuyorlardir.

evet can amca sanirim 2000 yada 2001 senesinde lpg li aracimiz yuzunden 180 milyondu o zaman bi vergi talep etmislerdi.bizde kek gibi devlete borcumuz olmasin diye hemen odemistik.odemeyenler daha karli cikti.
    o zaman korkulacak bi durum yok lpg bu seviyelerde gider o zaman..onsa taksici var ve evinde dogalgaz olmayan cok insan cok sehir  var...

Benzin de yarindan itibaren yine indirim yaptilar.Lpg de hala indirim yok.Bu gidisle benzini Lpg fiyatina esitleyecekler.

ya zaten benzinden mazot donuyo millet lpg ye.devletin zaten bir vergi kaybi var her litrede.bi de kalkip lpg litre fiyatini dusurmesi bence cok zor.umarim lpg kullaniyoruz diye 100-200 ytl lik ek bir vergi bindirmezler ustumuze.
    gecen lpg tankeri tasiyan biriyle konustum 3 ton likit lpg yaklasik 6700 lt-6900 litre arasiydi galiba boyle bi seye tekabul ediyo..cok ii paralar donuyor.

Otogazin rafineri cikis fiyatlarinda bugunden gecerli yapilan indirimin ardindan, perakende fiyatlar belli oldu.
    A.A. dan edinilen bilgiye gore, otogazin litre fiyati 2 YKr dustu.
    Yeni ayarlamayla;
    Ankarada otogazin litre fiyati 1,46 YTLden 1,44 YTLye, 
    Istanbul Anadolu yakasinda 1,45 YTLden 1,43 YTLye, 
    Avrupa yakasinda da 1,46 YTLden 1,44 YTLye indi.
    Izmirde ise otogazin litre fiyati 1,45 YTLden 1,43 YTLye dustu.
    Bu arada serbesti nedeniyle fiyatlar, otogaz dagitim firmalari bazinda kucuk capli degisiklikler gosterebiliyor.
    Yeni fiyat ayarlamasi sonrasi, Ankara, Istanbul ve Izmirde, eski ve yeni otogaz litre satis fiyatlari, Yeni Turk Lirasi (YTL) olarak soyle:

ILLER

ESKI 

YENI 

ISTANBUL ASYA       

1.45

1.43

ISTANBUL AVRUPA

1.46

1.44

ANKARA

1.46

1.44