+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: bu ışıklar ne neden saçmalıyor,

Exclamation bu ışıklar ne neden saçmalıyor,

aracımın deposunda yaklaşık 20 tl gaz var iken 50 tl gaz daha aldım, ışıklar 2 ışık yanar diye düşünürken yanmadı, ustaya gittim usta durum bu dedim git 30 tl gaz daha al dedi aldım geldim 2 ışık yanıyor ama depoda 20+50+30=100 TL gaz oldu, zaten depom105-110 tl ile tam doluyor.
    60 litrelik tank ve neti 48 litre gaz fiyatı 2,22 tl.
    geldim şamandıra yarıyı geçik gösteriyor ama bizim ledler hala 2 de duruyor ,,, usta güya kalibrasyon yapacaktı ama yine yapmadı boş ver ışıkları dedi. forumunuzda da çok kise seviye ışıklarından şikayetciler neden buna bir çözüm bulmuyorsunuz da milleti uğraştırıyorsunuz,

bu durumu lütfen izah ediniz.
    SuYuN ÇaĞLaMaYaNıNDaN, İNSaNıN SöYLeMeYeNiNDEN KoRK.

Cevap: bu ışıklar ne neden saçmalıyor,

Seviye göstergesi 5 kademedir yani iki led yanarken 2.led, 1. led ve yanıp sönen son led olmak üzere 3 kademe daha var demektir. Tank tam dolu olarak lpg programından tam dolu tank kalibrasyonu yapılması durumunda ledler daha stabil çalışacaktır. Tankınız tam dolu olarak yetkili bayiye durumu iletebilirsiniz. Bilginize saygılar

gaz azaldığında yeşil ışık yanıp sönerek işaret veriyor, peki kırmızı yanar yanmaz benzine mi geçmiş oluyor yoksa kırmızı ışıktada bir müddet km. yapıyor. yada kırmızı ışıkta yanıp söerek iaşret veriyor sonramı direk yanıyor
    SuYuN ÇaĞLaMaYaNıNDaN, İNSaNıN SöYLeMeYeNiNDEN KoRK.

Son kademe son led yanıp sönmedir. Ortadaki led kırmızı olmuş ise araç benzinde çalışıyor demektir. Gaz bitmesi veya yeterli basınç oluşmaması durumunda sesli uyarı ile beraber ortadaki led kırmızıya döner ve motor benzin ile çalışmaya başlar. Bilginize saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli