+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ankara Mavi Denizler Otogaz.

Ankara Mavi Denizler Otogaz.

Cumartesi günü Ankara Mavidenizler Otogazda 2005 model Megane2 Hb 1.4 16v aracıma Bende BRC taktırdım... En sonunda şeytanın bacağı kırıldı...Cumartesi saat 08:30 da aracımı servise teslim ettim. Yetkililere baştan sona tüm aşamaları görmek istiyorum dedim elbette dediler. kit BRC MY10 takıldı. Araç montaj öncesi makineye bağlandı normal benzinde çalışma düzeni kontrol edildi yakıt ayarları bujiler bobinler vs tüm parçalar gözle ve elle kontrol edildi sorun olmadığı için montaja alındı. Yetkili servis edasıyla tek tip kıyafetli mühendisler geldi araca dosya açtı kontrol ederek teslim aldılar ( vuruk çizik kırık vs ) Depo simit depo 55 litrelik takıldı, Psa Modülü takıldı. Depo dolum agzı benzin deposunun oraya takıldı. Saat 15 sularında araç montajdan alındı 20 tl lik gaz yüklendi ve ayarı için ayrı bir bölüme geçildi. Gerekli bağlantı ayarları bilgisayar ortamında yapıldı araç lpg de çalıştı. dün saat 16 sularından bu sabaha kadar araçla 140 km yol yapıldı, klima açık 4-5 kişi kilolu kişiler bindirildi otabanda 130-140 çok rahat basıldı , zorlayarak araç 190 na kadar çıkartıldı, klima kapatıldı aynı kapasite ile zorlanmadan 190 na kadar çıkartıldı. hararet göstergesi rölanti çalışma herşey şuan normal. bir ara SERVİCE ışığı yandı Msj kutusunda ELEKTRONİK ARIZA VAR ikazı verdi hemen servise gittim makineye bağladılar , PSA modülünün şase bağlantısını değiştirdiler yeniden bağladılar şuan herhangi bir sorun yok. 2.12 -tl den shellden depoyu fulledim, daha önceden aldığım 20- tl lik gazın üzerine 83-tl lik daha aldı sanıyorum depo 100-tl civarı dolacak. şuan için km ve yakıt ölçme şansım olmadı. her seferinden montaj için gittiğim kapıdan bu sefer dönmedim ve montajı yaptırdım. aracın gazdan benzine geçişi belli olmuyor hissetmedim, sanıyorum ayardan olsa gerek bu sabah çok geç geçti gaza bu durumu söyledim ayar için geldiğinde bakacağız dediler bir süre kullan dediler. Gelelim performansa , ben zaten çok yüksek devirlerde araç kullanmıyorum ama 3,5 - 4 saatte istanbula gittiğimde oldu, şuan için 2 gün boyunca aracı 3,500 ve 4.000 devir aralıgında kullanmama ragmen ful dolu şekilde fark çok fazla göremedim. çıktığım yokuşları aynı şekilde lpg ile çıktım yine aynı viteslerle çıktım... Ankarada aracına lpg taktırmak isteyip benim gibi endişeleri olan arkadaşlar için tavsiyem buraya gidin görün başkada bişey birşey diyemiyorum. Buradan sizlerinde şahsında Mavi Denizler Otogaza Tuncay beye, Hasan Beye , Tayfun ustaya ( montajı yapan usta ) çok çok teşekkürlerimi sunuyorum, gösterdikleri hassasiyet ve güzel ilgilerinden dolayı. Elbetteki, dist. firma olarak sizleride pas geçmek olmaz, böylesine kaliteli hizmet organizasyonunda bulunmanızdan ötürü 2A mühendisliğide sonsuz teşekkürler ediyorum... Ve şimdi bende diyorumki keşke daha önce taktırsaydım

Cevap: Ankara Mavi Denizler Otogaz.

"Depo dolum agzı benzin deposunun oraya takıldı."
    Sayın beyzade
    Dolum kapağı benzin deposunun oraya takıldı derken benzin kapağının yanına mı takıldı. Benim eski aracımda "Laguna 2" benzin dolum ile gaz dolumu yan yana bir kapağın altında idi. Ancak şimdi o şekilde yapamıyoruz makine mühendisleri odası sızdırmazlık vermiyor diyorlar. Siz böyle bir sorun yaşadınız mı?

Cevap: Ankara Mavi Denizler Otogaz.

Yok mu konu hakkında bilgisi olan kimse, dolum ağzı belirttiğim yere yani benzin dolum kapağının yanına takılmıyor mu?

+ Konu Cevaplama Paneli