+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sn.Kadir Bey dikkatine 2 sorun 2 tespit

Sn. Kadir Bey ilgi ve alakaniz icin tesekkur ediyorum forum konularini titizlikle takip ediyorum her nekadar cevap yazmasamda.

1 sorun: Sicak havalarda motor sicakligi 30 dereceye gelince araba gaza geciyo ve eger gaza gectikten sonra durmam gerekirse (ist gungorende oturuyorum durmamam mumkun degil) araba neredeyse stop ediyo yada stop ediyo gaza basarsam kurtariyorum durumu.

kendimce tespitim: Bu tespiti daha serin havalarda yaptim. Dikkat ediyorum motor isi durumu digital gost. 4 kademeden olusuyo 2 kademe yukselince dugmedeki kirmizi isin turuncu oluyo ve ondan sonra gaza geciyo. Bahsettigim sorun sicak havalarda araba gaza geciyo fakat motor isi gostergesi 2 kademe yukselmis olmuyo. Bence bu durum sunu gosteriyo sicak havalarda araba 30 dereceye ulasmadan gaza geciyo. Bununla ilgili sensor yada parca ortam isisinda dolayi gercek durumu yansitamiyor, ortam sicakligi veya sensorun sicakligi 30 derece olabilir ama motor 30 dereceye ulasmiyo dolayisiyla araba erken gaza gectigi icin sorun yasiyorum (kisa sureli de olsa)
    Serin havalarda sistem gereksinimlerini tam yaptigi icin sorunsuz olabiliyor benzinden gaza gecis.
    Cozum Oneriniz:?

2 Sorun: Son 1 aydir sabahlari aracimi calistirip yola cikinca gaza gecene kadar rolanti bozuklugu yasiyorum devir dusuyo stop ediyo (trafikte durmamak mumkun degil). Bu olanlar benzinde oluyo.(benzin taze opetten) Daha onceleri boyle bir sorunum yoktu. Bence sorun kitle veya ECU ile ilgili. Diyeceksiniz ki niye: 

kendimce tespitim: Sabah aracimi calistiriyorum devir 1.2  / 1.1 soguk motor heraket ediyorum 1.vites 2.vites 3.vites trafik sikisti duracam bosa alinca iste sorun devir  dusuyo yada araba stop ediyo.
    Kendi cozumum: Arabayi calistirmadan once dugmeyi benzin konumuna getiriyorum calistiriyorum hareket ediyorum 1.vites 2.vites. 3. vites duruyorum kalkiyorum tik yok hersey normal motor isi gostergesi 2 kademe yukselince dugmeyi gaza atiyorum 5-6 sn sonra turuncu yaniyo gaza geciyo yine sorun yok (ya boyle kullanicam yada sizin iyi bir cozumunuz olur) benimki manuel
    Bence arabayi calistirinca kitle ilgili ekipmanlar devrede oluyo ve biseyleri etkiliyo oysaki daha gec devreye girseler benzinde calisan (soguk motor) arabayi pek etkilemez 

Cozum Oneriniz:?

Bu sorunlarimi iletmemdeki en onemli etken size ufak da olsa bir isik gostermesi sorunlarin cozumunde en azinda hareket noktalari belli. Tespitlerim dogrudur denedim bizzat

Saygilar sunar iyi calismalar dilerim 
    Dacia Logan Laureate 1.6 mpi Aj AC Seq 24 (montaj:Gungoren Bayii)

Motor sicaklik derecesi 40 dereceye ayarlat. birde Raili kontrol ettir.

Sn. Gursel Guney,
    Istanbul dasiniz. Musait bir gunde sizi merkez servisimize davet ediyoruz.
    Araci birde ben kontrol etmek istiyorum.
    Gelirken Gungoren bayimizle birlikte gelmenizi rica edecegim.
    Iyi gunler.

Sn.Kadir Bey ilginiz icin tesekkur ediyorum
    en kisa zamanda ugramaya calisacagim malum is guc pek bos zamanim kalmiyor ama c.tesi gunleri bana uygun saat 1 den sonra sizin icin de uygun olursa onumuzde 2-3 hafta icinde mutlaka ugramaya calisacagim

Saygilar Sunarim

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler