+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Günlük 20 km LPG taktırmak için kısa mesafe mi sayılır ?

Günlük 20 km LPG taktırmak için kısa mesafe mi sayılır ?

İşe gidiş geliş için, sabah ve akşam açık trafikte (cendere yolu, ayazağa güzergahı) 9 km gidiş, akşam 9 km dönüş için Astra G 1.6 manuel araca LPG uygulansa, ne kadar avantajlı olur ?
    Arkadaşlarım yolun zaten yarısını benzinle gidersin, vardığında yeni LPG'ye geçersin diyorlar. Normal bir sürüşte kaç lt (100km/lt olarak yani) civarı yakar ?

Cevap: Günlük 20 km LPG taktırmak için kısa mesafe mi sayılır ?

Ayni güzergah da aracınızın litre olarak benzinden max. %20 daha fazla lpg tüketimi olur. Yani 100 km de 10 lt benzin tüketiminiz var ise ayni şartlarda 12 lt lpg tüketiminiz olur. Bu duruma göre hesaplama ve dönüşüm için değerlendirme yapabilirsiniz. Bilginize saygılar

Alıntı 2A TEKNİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayni güzergah da aracınızın litre olarak benzinden max. %20 daha fazla lpg tüketimi olur. Yani 100 km de 10 lt benzin tüketiminiz var ise ayni şartlarda 12 lt lpg tüketiminiz olur. Bu duruma göre hesaplama ve dönüşüm için değerlendirme yapabilirsiniz. Bilginize saygılar
    Teşekkürler. Peki, soğuk motorla gidilen 9 km'nin yaşklaşık ne kadarı benzinle gidilir, beni endişenlendiren bu.

Alıntı butterfly_effect Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşe gidiş geliş için, sabah ve akşam açık trafikte (cendere yolu, ayazağa güzergahı) 9 km gidiş, akşam 9 km dönüş için Astra G 1.6 manuel araca LPG uygulansa, ne kadar avantajlı olur ?
    Arkadaşlarım yolun zaten yarısını benzinle gidersin, vardığında yeni LPG'ye geçersin diyorlar. Normal bir sürüşte kaç lt (100km/lt olarak yani) civarı yakar ?
    aylık ortalama 600 km. yol yapıyorsunuz,
    bence taktırın derim benim de aylık ortalamam yaklaşık 500-600 km. benzin zamları durmak bilmiyor.

ancaaakkk ben lpg taktırdıktan sonra daha çok km. yapmaya başladım, hadi şurayada gidelim burayada gidelim derken km fazlalaştı, yani araç benzinli iken yaa benzin pahalı şimdi oraya şu kadar yakar diyorduk ama şimdi öyle değil ne yakacak canım hadi gidiverelim diyoruz.

1 yılda benzin 1500 tl verdim, ama 2 ayda LPG ye 480 tl verdim hesabınızı ona göre yapınız.

Not: bunca emek vererek cevap yazdım ama bazıları kafasına göre hareket edip mesajları yayınlamıyorlar. sanki mesajlarda küfür ediyoruz yada forum kurallarına aykırı yazılar yazıyoruz.
    SuYuN ÇaĞLaMaYaNıNDaN, İNSaNıN SöYLeMeYeNiNDEN KoRK.

Geçiş süresi üzerinde çok sayıda etken vardır. Motor yapısı, kullanım şartları, güzergah durumu ve en önemlisi hava sıcaklığı. Fakat İstanbul gibi hava şatlarına sahip illerimizde en soğuk günlerde bile yolunuzun yarısını bulmaz. Max.2-3 km de geçiş olur. Bilginize saygılar

Cevaplar için teşekkür ediyorum. Son bir soru Kağıthane caddesindeki 2A mühendisliğin merkez binasında lpg dönüşümü yapılıyor mu, teknik servis kısmı var mı?

hareket eden araç önden aldığı rüzgarın etkisi ile geç ısınır
    bu sebeble;
    soğuk havalarda aracınızı 30-60 sn kadar olduğu yerde çalıştırarak ısıtırsanız geçiş süresi daha kısa olur, ve hatta çalışırke kalorifer / ısıtma sisteminin kapalı olmasına özen gösteriniz.

Merkez servisimizin adres ve iletişim bilgileri. Saygılar
    2A MÜHENDİSLİK A.Ş. Kağıthane Cad. No:6 KAĞITHANE 0 212 210 43 92 TURAN YÜCEL

Aracın termostadı sağlam ise önden aldığı rüzgarın motorun ısınmasına etkisini yok denecek değerde kabul edebilir.
    Geçişi uzatacak başlıca etkenler;
    1-Bozuk termostad
    2-Geçiş öncesi kaloriferi çalıştırmak
    3-Soğutma suyunun eksik veya soğutma sisteminde hava olması.
    4-Dış hava sıcaklığı
    5- Antifiriz kullanılmaması sonucu su kanallarında oluşan daralma olarak sayabiliriz.

Alıntı 2A TEKNİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracın termostadı sağlam ise önden aldığı rüzgarın motorun ısınmasına etkisini yok denecek değerde kabul edebilir.
    Geçişi uzatacak başlıca etkenler;
    1-Bozuk termostad
    2-Geçiş öncesi kaloriferi çalıştırmak
    3-Soğutma suyunun eksik veya soğutma sisteminde hava olması.
    4-Dış hava sıcaklığı
    5- Antifiriz kullanılmaması sonucu su kanallarında oluşan daralma olarak sayabiliriz.

peki size bir soru sorayım;

kış günü soğuk havalarda, bilhassa kamyoncu, otobüscü, minibüscü ve hatta taksici esnafı neden radyatörün önüne gazete kağıdı koyarlar.

+ Konu Cevaplama Paneli