+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Aracımdan BİİP BİİP BİİP şeklinde ikaz sesi geliyor

Aracımdan BİİP BİİP BİİP şeklinde ikaz sesi geliyor

Merhaba,
    2007 model Honda Civic aracım var. 1,5 sene önce BRC taktırdım ve çok memnunum. Ancak 1 ay kadar önce araç gazda olsun veya olmasın hatta motor durduktan sonra bile ön konsoldan BİİP BİİP şeklinde garip bir ikaz sesi gelmeye başladı. Bu ses Hondanın standart kemer, anahtar, teyp, kapı, far gibi standart ikaz seslerinden farklı. Kısa aralıklarla ara ara bu ikaz sesi gelmektedir. Honda yetkili servisi bu sesi tanımadı ve BRC den kaynaklanabileceğini ifade ettiler. BRC servisine götürdüm onlarda bu sesin ne olduğunu anlamadılar. Arada kaldım. Bu ses gerçekten rahatsız edici. Ayrıca araçta bir sorun olabileceğini düşününce ve gaz kullandığım için daha çok tedirgin oluyorum.
    Bu sorunu yaşayan ve çözümünü bilen arkadaşlar varmı?
    Teşekkür ederim.

Cevap: Aracımdan BİİP BİİP BİİP şeklinde ikaz sesi geliyor

Lpg sisteminden ses gelebilecek tek nokta anahtar arkasında buzzer var oradan gelebilir. Buzzer sökülerek sesin kontrolü yapılabilir. Durumu yetkili servislerimize iletebilirsiniz. Bilginize saygılar

Alıntı GÜLTEKİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    2007 model Honda Civic aracım var. 1,5 sene önce BRC taktırdım ve çok memnunum. Ancak 1 ay kadar önce araç gazda olsun veya olmasın hatta motor durduktan sonra bile ön konsoldan BİİP BİİP şeklinde garip bir ikaz sesi gelmeye başladı. Bu ses Hondanın standart kemer, anahtar, teyp, kapı, far gibi standart ikaz seslerinden farklı. Kısa aralıklarla ara ara bu ikaz sesi gelmektedir. Honda yetkili servisi bu sesi tanımadı ve BRC den kaynaklanabileceğini ifade ettiler. BRC servisine götürdüm onlarda bu sesin ne olduğunu anlamadılar. Arada kaldım. Bu ses gerçekten rahatsız edici. Ayrıca araçta bir sorun olabileceğini düşününce ve gaz kullandığım için daha çok tedirgin oluyorum.
    Bu sorunu yaşayan ve çözümünü bilen arkadaşlar varmı?
    Teşekkür ederim.

anlaşılamayacak bir şey yok, buzzerin fişini çekecekler eğer ki ses kesilirse arızanın BRC ikazından kaynaklandığı ortaya çıkacak yok eğer buzzer fişi çekildiğinde de ses devam ederse bu kezde aracın kendi ikaz sistemlerinden olduğu ortaya çıkacaktır ki bu durumda kimsenin bir başkasına topu atmasına gerek kalmaz, eğer arızanın tesbiti için gittiğiniz BRC servisindeki eleman buzzerin fişini çekmeyi düşünemiyorsa bence o işi bıraksın derim.
    SuYuN ÇaĞLaMaYaNıNDaN, İNSaNıN SöYLeMeYeNiNDEN KoRK.

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler, servis ile görüşeceğim.

+ Konu Cevaplama Paneli