+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: yuzde 40 tasafruf hayal oldu.

benzine yapilan son indirimlerle beraber gazda hic indirim yapilmayinca yuzde %40 tasarruf hayal oldu su an benim aracim benzinde uzun yolda 160 bin gazda 115 bin yakiyor.yaklasik tasarrufta %28 civari gazda indirim yapilmazsa lpg nin cazipligi kayboluyor.

Sahi ya kimseninde sesi cikmiyor!!!

Formu dikkatlice inceleseniz daha once acilmis olan topikleri gorebilirsiniz. Boylece de Forumda bir Topic kalabalikligi olmamis olur.

Bunu soylemek icinmi yazdiniz???

Cevap: yuzde 40 tasafruf hayal oldu.

ben bu siteye yeni üye oldum ama mesaj tarihlerine bakınca tarihlerin çok eski olduğunu gördüm ya kimse artık mesaj atmıyor yada benim bigisayarımın tarih ayarlarında bir problem var
    neyse
    ben aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum; bana lpg taktırınca ortalama %40-%50 arasında tasarrufum olacağı söylendi ancak cantekin arkadaşın hesabı doğruysa yaklaşık 2000 ytl verip %28 yakıt tasarrufu yapmak pekde hesaplı değil herhalde

Tasarrufla ilgili yazılan mesaj eski tarihli. Aracınızın benzin tüketimine göre %50' lere varan bir tasarruf sözkonusu. İllere göre farklı LPG fiyatları var. En şanslı iller Ankara ve İzmir. Buralarda gaz ucuz. Tasarruf %50' den fazla.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

yer ankara araç kalos lpg 1,29-1,34 ytl
    benzinle 1km 300 ykr
    gaz ile 1km 160 ykr
    fark 140 ykr
    %46,66 tasarruf

ilk çalışmada birazda benzin yaktığını göz önüne alırsak tasarruf %45 cıvarı

salı günü aracıma brc seq24 takılıyor. şuan aracımla km.de şehiriçi 208 ykr.yakıyor bakalım haftaya gaz ile ne kadar yakacak tasarrufum ne olacak 2000 ytl vermeye değip değmeyeceğini göreceğim en kısa zamanda da sonuçları yazacağım

aracıma brc seq24 takıldı
    aracım 2000 model rover 25 benzinle km.de 208.bin lira yakıyordu şu anda km.de 103.bin lira yakıyor daha ne diyebilirim ki iyki taktırmışım.(bu arada yer Ankara gaz fiyatı 1.33 YTL)

aracım 97 audi a3,
    yeni en son model brc taktırdım. 56 ytl lik LPG aldım. yaklaşık 37 lt yapıyor.
    177 km gittim ve yakıt ledinde sadece 1 tane ışık kaldı. tahminen 250 km civarında gidecek. ilk depoda bu tüketim normal midir?
    tüketim nekadar düşecektir.
    cevaplarınızı bekliyorum.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler