+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MAREA LPG YARDIM....

Question MAREA LPG YARDIM....

Merhaba arkadaşlar, Aracım 2004 fiat marea 1.6 16 valf 103 beygir üzerinde stefanelli lpg takılı ( 2008-2009 da takılmış..) lpg nin litresi 2.340 olduğu bu günlerde şehir içi km de 0.300 krş yakma nedeni ile bir ayar yaptırayım dedim... bayisine gittim... önce ne yaptıklarını kendileride bilmiyormuş gibi bir tavırda ayar yaptılar... ve basınç değerlerini karıştırıyor diye lambda sensörünü iptal ettiler... öncelikli sorum bunun bir zararı olurmu ? ayarlarlar ile ilgili hiç tatmin olmadım araçta sanki bir anormallik oldu... 5 viteste 110 km 3000 devirde ayağımı birden gazdan çekiyorum araba tekleme yapıyor... önceden bunu motor soğuk iken düşük viteslerde yapıyordu... 2. sorum ise 2A stefanelli marka kitlerin lpg ayarını yapıyormu... veya bunu istanbulda profesyonelce yapacak bir yer varmıdır.... mühendist abilerden yardım bekliyorum... iyi günler...

Cevap: MAREA LPG YARDIM....

İlgili sistem hakkında bilgimiz yok fakat lamda sensörünün kendi tesisatı iptal edilmemesi gerekiyor. Şayet lpg tesisatında lamda sensörü bağlantısı var ise burası iptal edilmiş ise bir şeye söyleyemeyiz. Çünkü bizim lpg sistemimizde lpg tesisatının lamda bağlantısı bilgi alma amaçlı bağlanır. Bağlanmamasının herhangi bir olumsuz etkisi de yoktur. Soğuk motorda teklemeyi zengin karışımdan dolayı yapabilir. Aracınızı birkaç gün benzinde kullanarak sorunların ortadan kalkıp kalkmadığını test etmenizi tavsiye ederiz. Bilginize saygılar

Cevap: MAREA LPG YARDIM....

ilginize teşekkür ediyorum... cevap yazamadığım için kusuruma bakmayın... arabanın durumu kötüleşince morelim iyice bozuldu son bir kaç gündür...araba bugünlerde iyi gidiyor... lambada sensörünü bağlamayı düşünüyorum zira 5 viteste tekleme problemini sizinde tespitiniz gibi zengin karışımdan yapıyorsa lambada sensörünün pasif olmasının bunda etkisi vardır herhalde....? cevap yazamadığım için tekrar kusura bakmayın.... yardımlarınız için çok sağoluın...

+ Konu Cevaplama Paneli