+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: nissan primera tekna

nissan primera tekna

2006 model nissan primera tekna araç kullanıyorum. Yaklaşık 4 aydır kullanıyorum bu aracı. Üzerinde tartarini marka lpg kiti var. Ancak yakıt sarfiyatını bir türlü düşüremiyorum 3-4 defa servisinde ayar yaptırdım ama yinede herhangi bir düşüş sağlamadı. Şehir içinde kilometreye ortalama 28 krş yakarken şehir dışında 160-170 km hızda 34 krş, 130 km hızda ise 24 krş yakıyor. Muadil diğer araçlara baktığımda benim aracın çok fazla yaktığını görüyorum. Acaba sorun ne olabilir, lpg kitini değiştirsem farkeder mi. Bu arada aracım benzinde de çok fazla yakıyor ortalama km ye 45 krş yakıyor. Bir kaç kez servise ya da tamirciye gittim ama sorun çözülmedi. Genelde bu araç böyle mi yakıyor ya da sorun acaba ne olablir. Aracım bakımlıdır bu arada.... şimdiden teşekkür ederim.

Cevap: nissan primera tekna

Araçların yakıt tüketimini ani tip araç olsa dahi başka araçlar ile kıyaslamak çok doğru olmaz. Lpg tüketimi her zaman aracın benzin tüketimi ile kıyaslamak gerekiyor. Sistemlerimizi kullanan araçlar litre olarak ayni şartlarda benzinden max.%20 daha fazla lpg tüketebilir. Bu oranın üzeri çok yakıyor demektir. Aracınızın lpg tüketimini bahsettiğimiz orana göre değerlendirmenizi tavsiye ederiz. İlgili marka ile bu oranın üzerinde tüketiminiz var ise öncelikle benzin tüketim değerinizi etkilen durumları kontrol ettirmenizi daha sonra lpg de ayarlarınızı rolanti de ve yolda eşitlenmesini sağlamanızı tavsiye ederiz. Bilginize saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli