+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: bu yakıt fazla mı acaba

bu yakıt fazla mı acaba

LPG taktırdığım günden itibaren aldığım gaz ve yaptığım km.tablosu

araç şu anda 7370 km.de ve gaz bitmek üzere

LPG den sonra aldığım benzin ise=ışık yanarken:20+20+20+20=80 TL

yaptığım km. 3018 km.dir, alınan benzin daha içinde 30 tl benzin vardır yani şimdiye kadar kullanılan 50 tl lik benzindir.

LPG+benzin toplamda ödenen: 747 TL/3018=0,247 TL. 1> km.de yakılan toplam yakıt mitarı ortalaması
    SuYuN ÇaĞLaMaYaNıNDaN, İNSaNıN SöYLeMeYeNiNDEN KoRK.

Cevap: bu yakıt fazla mı acaba

Listede 10-20-30 tl lik yakıt alımlarını da görmekteyiz. Az miktardaki alımlarda yanılma payı fazla olur. Lpg tüketiminiz normal gözüküyor. Fakat daha net tespit için şunu öneriyoruz. Tankı doldurunuz yaklaşık 200 km lik bir kullanım sonrası tekrar ayni şartlarda dolup yaparak tüketimi test ediniz. Test sonucunda lpg tüketiminiz aracınızın ayni şartlardaki benzin tüketiminden litre olarak %20 den daha fazla bir fark çıkmaması gerekiyor. Bilginize saygılar

tabloda gördüğünüz km aralığında İzmir Eskişehir arasında aracımı denedim. yer yer 140-160 km.lere çıktığım oldu ancak genelde 100-120 km.ler arasında seyrettim
    4999-4527=472 km. de yakmış olduğu yakıt miktarı 93,02 TL dir. LPG fiyatı 2,18 TL dir.

93,02/472=0,197 TL km.dir
    19,70 TL :100 km deki yakıtı
    19,70/2,18=9 litre 100 km. yakıtı. bu durumda normal midir.
    SuYuN ÇaĞLaMaYaNıNDaN, İNSaNıN SöYLeMeYeNiNDEN KoRK.

Evet bahsettiğiniz şartlar için yakıt tüketiminiz normal. Bilginize saygılar

BENİMde 2009 model accent era 1.4 95 beygir aracım var. benzinde pek ölçme şansım olmadı ama yol bilgisayarı 9.5 litre/100 km gösteriyor. otogazı tamamen bitirip dolduruyorum PO'dan alıyorum BRC öneriyor çünkü. en fazla 40 lt alıyor zaten %80 i dolmalıymış. benim kullanımım şöyle genellikle 350 km 98 tl lik yakıtla gidiyorum. en son 400 km yaptı. tümü şehir içi. benim hesabıma göre benzinle hemen hemen aynı litre yakıyor. ancak şunu da belirteyim herhalde dünyada bizim kadar yakıt hesabı yapan yoktur . artık bir alışkanlık oldu milletimizde. bana normal yakıyormuş gb geliyor. öyle 18-19 kr yakanlara da hayretle bakıyorum.

saygıdeğer uzmanımızdan da yorum ve öneri bekliyorum.
    bir sorum daha olacak bu bor vs katkılardan kullanmayı öneriyor musunuz?

teşekkürler. saygılar.

Lpg tüketiminiz kabul edilebilir sınırlar içindedir. Bu tür katkı maddeleri için yapmış olduğumuz bir çalışma veya test olmadığı için olumlu veya olumsuz bir öneride bulunamıyoruz. Bilginize saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli