+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mujde Lpg de indirim!:)

Arkadaslar bugunden gecerli olmak uzere LPG pompa fiyatlarinda %2.94 indirim yapildi.Ancak ayni zamanda vergilerde arttirildigi icin indirim bize yansimayacak.Resmen dalga geciyorlar...

aylardir benzine ve mazotta indirim oldu bizim gozumuz PG de indirim olacak derken 30 kurus indirim oldu bunla biz havamizimi aldik galiba

OTV si dolayisiyla fiyati artan evlerde kullandigimiz tupgaz.
    Otogazin fiyati 3 kurus ucuzladi.

AA- 6.Ekim.2006
    ANKARA - Yeni ayarlamayla Ankara’da otogazin litre fiyati 1,49 YTL’den 1,46 YTL’ye, Istanbul Anadolu yakasinda 1,48 YTL’den 1,45 YTL’ye, Avrupa yakasinda da 1,49 YTL’den 1,46 YTL’ye indi. Izmir’de ise otogazin litre fiyati 1,48 YTL’den 1,45 YTL’ye dustu. Serbesti nedeniyle fiyatlar, otogaz dagitim firmalari bazinda kucuk capli degisiklikler gosterebiliyor.

sivasta daha ucuzlamadi halen ayni

Maliyeden ortulu zam!

Hukumet, TUPRASin fiyatini yuzde 8.6 oraninda azalttigi LPGnin OTVsini yuzde 20 artirdi. Boylece, LPG fiyatlari dunden itibaren yuzde 4.2 oraninda zamlandi.

Tupgaza sok vergi

TUPRASin LPGdeki indirimi, Maliyenin son dakika vergi artisiyla zamma donustu. OTV yuzde 20 artinca, tupgaz yuzde 4.2 zamlandi.

OTVYE AYARLAMA YAPILDI
    TURKIYE
    Petrol Rafinerileri A.S.nin (TUPRAS) dun LPG fiyatlarinda yaptigi indirim, Maliye engeline takildi. Maliye, TUPRASin vergisiz fiyatini yuzde 8.6 oraninda azalttigi LPGnin Ozel Tuketim Vergisini (OTV) yuzde 20 artirdi. Boylece LPG fiyatlari dunden itibaren gecerli olmak uzere, yuzde 4.2 oraninda zamlandi. TUPRAS, LPG ve otogazin vergisiz rafineri satis fiyatinda yuzde 8.7 oraninda indirim yapti. Indirimle LPG ve otogazin 800.03 YTL olan vergisiz ton fiyati, 780.61 YTLye geriledi.

% 4 INDIRIM BEKLENIYORDU
    SOZ
    konusu indirimin vergiler dahil LPG fiyatlarina yuzde 4 civarinda indirim olarak yansimasi gerekiyordu. Ancak Maliye Bakanligi, LPGden alinan Ozel Tuketim Vergisi tutarini uzun bir aradan sonra yuzde 20 oraninda artirarak ton basina 615 YTLden 743.3 YTLye yukseltti. Bu nedenle de TUPRASin yaptigi indirim halka yansimadi ve OTV ve KDV dahil toplam vergili fiyat yuzde 4.2 oraninda artarak, 1673.28 YTLden 1742.75 YTLye yukseldi.

OTOGAZIN FIYATI DUSTU
    BU
    arada otogazdan ton basina alinan 862 YTLlik OTVde bir degisiklik yasanmadi ve otogaz ucretleri litrede 3 kurus ucuzladi. TUPRASin otogazin vergili rafineri cikis fiyatini 0.04 oraninda indirerek, ton fiyatini 1.964.74 YTLden 1.882.82 YTLye cekmesiyle, otogazin litre satis fiyati da 1.39 YTLden 1.36 YTLye indirildi. Bu arada Ipragaz Genel Muduru Selim Siper, enerjide buyuk bir vergi adaletsizligi oldugunu savunarak, Turkiyede en yuksek oranli vergi artislarinin LPGde gerceklestigini soyledi.

http://www.tesk.org.tr/tr/calisma/vergi/haber/tupgaz.html

Edited by - kabballah Tarih: 06/10/2006 00:09:54

MALIYE HELAL OLSUN YAPTIN YINE YAPACAGINI

sn forum uyeleri bu gun yeni bir indirim haberi okudum.bu gidisle biraz daha inecek gibi lpg fiyatlari...iyi tasarruflar...
    http://haber.mynet.com/detail_news/?type=Flash&id=X1161011152671&date=16Ekim2006

Alinti:
    pompa fiyatlari ne olacak

Litrede 2 kurus ucuzlamis oldu.

ben izmir de aygaz euro lpg 1.31 den aliyorum...

LPG fiatlarina neden bolgelere gore farkli fiyat uygulaniyor?

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler