+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: yakıt tüketimi

yakıt tüketimi

İyi günler hayırlı ramazanlar arkadaşlar.ben afyon ilinden erzurum ilene tayin oldum.afyonda iken brc marka tüpe ayar yaptırdım.ama şimdi erzurumda olmam dolayısıyla ayar yaptırmam gerekiyormu.erzurum hem afyona göre yüksekte hemde soğuk.ne yapmam gerekiyor .teşekkürler

Cevap: yakıt tüketimi

Her 10 bin km deki periyodik bakımların dışında her hangi bir işlem yaptırmanıza gerek yok. Bilginize saygılar

afyon da brc ayarını kime yaptırdınız ?

aracım 2012 otomatik yeni eveo...1000 km de my11 kit taktırdım...şu anda aracım 12000 km de.anlık tüketim şehir dışında 8.9 iken tatilden geldikten sonra 9.5-9.6 idi.2 gündür 15 -16 lara dayandı.33-35 lt lpg ile 250-260 km ancak gidiyor ..bu bana fazla geliyor....anlık tüketim neden değişiyor....acilll cevap lütfen

Anlık tüketim değeri tüketim hakkında sağlıklı bilgi vermeyebilir. Anlık tüketim değeri soğuk havalarda daha fazla değerlere çıkabilir. 100 km deki ortalama yakıt tüketimi değeri daha sağlıklı tüketim testi sonucu verebilir. Aracınızın lpg deki tüketim değeri 100 km deki ortalama tüketim değeriniz den litre olarak %20 civarı daha fazla çıkabilir bu oran kabul edilebilir sınırla içindedir. Aracınızın LPG'li 11.000 km yaptığını görmekteyiz yapılmamış ise lpg periyodik bakımınzın yetkili servislerimizde yapılarak lpg ayarlarınızın tekrar kontrol edilmesini sağlamanızı öneriyoruz. Bilginize

merhabalar öncelikle 2009 model honda cr-v ye brc taktırdım.bu araçlara belli km den sonra subap ayarı yaptırmak gerekiyor mu?eğer yapılırsa ne gibi fayda yada zararını görürüm.teşekkürlerrr

İlgili araçların Benzinde kullanımda periyodik olarak 40.000 km de bir supap ayarlarının kontrol edilmesi gerekiyor. LPG'li kullanım da ise 20-25.000 km de bir kontrol edilmesinini öneriyoruz. İlgili kontroller motorunuzun ve supaplarınızın daha sağlıklı çalışmasını sağlayacaktır. İlgili uygulamanın her hangi olumsuz bir yanı bulunmamaktadır. Bilginize

Merhabalar
    2012 model Hyundai era 1.4 benzinli aracıma brc taktırdım. İlk defa lpg li araç kullanıyorum. Aracımın deposunu doldurdum. 250 km yol yaptıktan sonra (şehir içi şehir dışı karışık)tekrar doldurdum 63.00 TL lik gaz aldı. km de 0.252 kuruş yakmış oldu. Sizce bu normal midir. Şimdiden teşekkür ederim.

Tüketiminiz normal gözüküyor. Aracınızda tüketim testini şu şekilde yapmanız durumunda daha sağlıklı sonuca ulaşabilirsiniz.
    Aracınızın LPG tüketimini ayni şartlardaki benzin tüketimi ile karşılaştırınız. Litre olarak ayni şartlarda ki benzin tüketiminiz den %20 civarı daha fazla LPG tüketiminiz olabilir. ( Tasarruf LPG litre maliyetinin düşük olmasından kaynaklanır) Yani 100 km de araç 10 lt benzin tüketiyor ise ayni şartlar da 12 lt civarı LPG tüketir. LPG tüketim değerinizi bahsettigimiz oran ile kıyaslayabilirsiniz. LPG tüketiminizi aynıca tankı tam doldurup 200–250 km kullanarak tekrar ayni şekilde dolum yaparak test ediniz. Bilginize

merhaba tipo mpı motor aracım var düz sistem talkıı 30lt tank fulldedim 2.77 tlden uzun yolda 240 km gitti araç 4 kişi birde 100 km yokuş devirli kullandım sizce nasıl ?

+ Konu Cevaplama Paneli