+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Peugeot 307 LPG

Peugeot 307 LPG

2004 Peugeot 1,6 XT 110 Hp Aracım var Ocak Ayında Tekirdağ'da ZAVOLİ marka LPG Kiti taktırdım. Her nekadar Peugeot'lara uygun değil Peugeot başlı başına problem deselerde çekemeyenlere inat Hem aracı aldım Hem LPG taktırdım. Uzun Yol olarak Tekirdağ - İstanbul 50,00-TL gaz ile yaklaşık olarak 300 - 350 Km arası yol yapmaktayım. Yakıtla alakalı sıkıntımda bulunmamaktadır. Ancak son zamanlarda Araba rolantideyken gaza ani basmamda , kalkışlarda, gaz yememe gibi aracta sanki stop edecekmiş gibi sorun yaşamaktayım. Ani kalkış yapamıyor, patenaj dahi çekemiyor. Bu sorunu Hem Benzinde hemde LPG'de yaşamaktayım. Benzinden gaza geçişlerde ise silkelenme - Stop etme, Bazende titreyerekte olsa gaza geçebilmektedir. Ancak benzinden gaza geçişte gaza bastığımızda 2000 devirde sorun olmamaktadır. burdan çözüm önerilerinizi yazarsanız diğer arkdaşlarada yardımcı olacağınızı düşünüyorum.

1- Araba rolantideyken gaza ani basmamda , kalkışlarda, gaz yememe Ani kalkış yapmaması, patenaj çekememesi
    2- Benzinden gaza geçişlerde ise silkelenme - Stop etme, Bazende titreyerekte olsa gaza geçebilmesinin sebepleri ve önerileriniz ?

Arkadaşlar adına şimdiden teşekkürederim.

Cevap: Peugeot 307 LPG

Öncelikle aracınızı 2-3 gün benzinde kullanarak sorunların ortadan kalkıp kalmadığına bakmanızı tavsiye ederiz. Sorunlar ortadan kalkar ise öncelikle lpg ayarlarınızın tekrar yapılması gerekiyor. Aracınızın benzinde çalışma değerleri bozulmuş gibi görünüyor.

+ Konu Cevaplama Paneli