+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: honda ve brc anlaşması

honda ve brc anlaşması

30 eylül 2011 de 2012 model honda civic premium otm. aldım. şimdi brc ile yapılan anlaşma kapsamında lpg taktırdığımda 6 yıllık garantim devam etmiş olacak mı? bu konuda hiç bir açıklama yok. bu anlaşmadan 1 kaç ay önce alanlar yararlanamazsa anlamsız olur.bilgisi olan varsa paylaşalım. arabayı laırken bu durumdan bahsedip yararlanabilceğimi söyledi bayii...

Cevap: honda ve brc anlaşması

Bahsettiğiniz durum için bir gelişme yoktur. 6 yıl garanti sıfır araç alımında yapılan lpg dönüşümleri için olacak. Bilginize saygılar

Merhaba,

Benim merak ettiğim neden sıfır alınan araçlar için geçerli bir durum, bildiğim kadarıyla civic 2008 den bu yana motor değişikliği yapmamıştır. Sadece kasayı her yıl makyajlayarak sunmuştur.
    Motor şu an satılan civic ler ile aynı ise (garantisi devam eden araçlar için) neden LPG dönüşümü garantiyi bozmaktadır. Bu bir satış stratejisinden mi kaynaklanmakta yada LPG dönüşümününün motora her hangi bir hasar vereceği gibi bir durum mu söz konusu?

Herhangi bir hasar durumu söz konusu değildir. 2. el araçlar için çalışmalar sürmektedir. Konu netleştiği zaman gerekli duyurular yapılacaktır. Bilginize saygılar

aynı durum bendede var ne yapacagız bilmiyorum.nasıl olacak bu garanti işi.

Benim bu konudaki bir hukukçu olarak görüşüm ;özellikle 14 ekim günü ve sonrasında sıfır araba alıp da bu anlaşmadan haberi olmayan civic sahiplerine biz size araba sattık ancak lpg takamazsınız demenin eşitliğe aykırı olduğunu düşünüyorum.Ha denilebilir ki firma yani honda takmıyorum diyebilir,o zaman da müşteri yani biz ihtarname çekerek civici temerrüte düşürebiliriz,o zaman da firma ciddi sıkıntı yaşayacaktır diye düşünüyorum.bu şu son 1 ayda araba alanlar için geçerli peki ya benim gibi normalde garantisi deva eden 2010 veya 2009 ve düşük modeller için ne olacağı da önemli benim naçizane düşüncem yine aynı şartlarla uygulanabilmesi.

Anlaşma 14Ekim' de imzalandı.Uygulama koşullarının belirlenmesi, HONDA bayilerinin eğitimleri, TSE evraklarını tamamlamaları gibi bürokratik işlemler zaman alıyor. Başlama tarihi Honda bayileri tarafından bölgelerinde duyurulacak. Aynı şekilde 2.el araçlar içinde duyuru yapılacak.

2. EL ARAÇLARLA İLGİLİ GARANTİ,FİYAT,UYGULANACAK SİSTEMLE İLGİLİ BİLGİ VAR MI? BAZI FORUMLARDA ARKADAŞLAR 2750 LİRADAN VE TAKILACAK SİSTEMİN FARKLI OLDUĞUNDAN BAHSETMİŞ. TAKILACAK SİSTEMDE BELLİ ORANDA BENZİN PÜSKÜRTMEDE OLACAK DİYENLER VAR. FİYAT OLARAK SÖYLENEN RAKAM ÇOK YÜKSEK.

2. elle ilgili garanti,fiyat ve takılacak sistemle ilgili bilgi var mı? bazı forumlarda arkadaşlar takılacak sistemin farklı olduğunu biraz benzin püskürten bir sistem olacağını ve fiyatının da 2750 lira olacağını yazmışlar. rakam olarak çok yüksek açıkçası.

Maliyet ve garanti için kesin bir durum yok. Honda bayilerinin resmi işlemler ve eğitimlerinin tamamlanmasından sonra uygulama başlayacak ve detaylar kesinleşecek. Belli oranda istenilen şartlarda benzin püskürtme işlemi istenmesi durumunda şu anda kullanmakta olduğumu MY-11 kitlerimizde de mevcuttur. İstenmesi durumunda Honda kitlerde de mevcut olacaktır. Bilginize saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli