+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Seviye ledlerinde tuhaflık

Seviye ledlerinde tuhaflık

Merabalar Aracımın lpg tankı ful dolu aracımı çalıştırıyorum önce benzinle çalışırken benzin le çalıştığını gösteren led ve lpg tank durumunu gösteren 4 yeşil led yanıyor araç gaza geçtiğinde ise gazda çalıştığını gösteren led yanıyor ve 3 yeşil led yanıyor Özetle benzinde çalışıp gaza geçiş sıcaklığını bulana kadar 4 yeşil gaza geçtikten sonra 3 yeşil led yanıyor bazen düzeliyo ama genelde sorun var nedeni ne olabilir Tankın üzerindeki sensör takılı mı kaldı acaba diye kontrol ettim sorun yok gibi İlginize şimdiden teşekkürler

Cevap: Seviye ledlerinde tuhaflık

Tank daki lpg seviyesini sistem yaklaşık olarak 2.5 dk gecikmeli olarak göstergeye yansıtır. Fakat bahsettiğiniz durum tank tam dolu olduğu zamanlarda da oluyor ise tank dolu olarak yetkili servisimizde tam dolu tank kalibrasyonu yapılması gerekir. Bilginize saygılar

Alıntı 2A TEKNİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tank daki lpg seviyesini sistem yaklaşık olarak 2.5 dk gecikmeli olarak göstergeye yansıtır. Fakat bahsettiğiniz durum tank tam dolu olduğu zamanlarda da oluyor ise tank dolu olarak yetkili servisimizde tam dolu tank kalibrasyonu yapılması gerekir. Bilginize saygılar
    Lpg dönüşümünü 2006 da yaptırmıştım daha önce sorun yoktu bu ay başladı

Dolu tank kalibrasyonun dan sonra düzelmez ise seviye sensörü kontrol edilebilir. Saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli