+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tofaş şahin kartal doğan ie serileri

Tofaş şahin kartal doğan ie serileri

Saygı deer forum üyeleri yapmış olduğum araştırmalarda ve bizzat şahit olduğum araçlarda lpg de fazla yakıt tüketimi şikayeti duyuyorum. ve bu konunun sizleri aydınlatacağını umuyorum.şimden hepinize teşekkürler. Yapmış olduğum incelemelerde tofaşın tek nokta araçları normal karbüratörlüye göre daha fazla yakıyor.yani karbüratörlü araçları örnek verecek olursak eğer 4 lt lpg de şehir içi kullanımda ortalama 35 ile 37 km arası yol yapıyor sakin kullanımda.ama enjeksiyonlu araçları ise şehir içi kullanımda tam bir hüsran aynı 4lt lpg de 21 ile 24 km gidiyor. bu deerleri nasıl çıkardınız derseniz. arkadaşımın 2002 model orjinal tüplü doğan aracı ile kendim kullandığım 97 model doğan s arabalarımızı şehir içi deneme sürüşü yaptık aynı yor güzargahını gittik sonuçlar yukarda yazdığım gibi çıkmıştır.ve bu denemeyi 98.99.2001 model ie araçlarda denedik sonuç aynı 21 yada 24 km gidiyor.karbüra törlü araç az yakıyor. bu sonuçları alarak bende kendi 98 model ie aracımı karbüra törlüye çevirdim ve şu anda kullanıyorum 4 lt lpg de 37 km gördüm.şimdi size soruyorum 24km iyi yoksa 37 km hepinize tekrardan teşekkürler. İyiki varsın BRC.

Cevap: Tofaş şahin kartal doğan ie serileri

Test için kullanılan lpg miktarı az tankı doldurup yaklaşık 200 km kullanım sonrası tekrar ayni şekilde doldurarak tüketim testi yapmak daha doğru sonuç verebilir. Bilginize saygılar

Cevap: Tofaş şahin kartal doğan ie serileri

Kardeş bende de 2000 i.e şahin var.10Liralık gaza normal kullanımda 25-26km gidiyor.Bende mi karbüratörlüye çevirttirsem diye düşünüyorum.Kaça patladı acaba ?

+ Konu Cevaplama Paneli