+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Fiat Marea Yağ Eksiltme

Fiat Marea Yağ Eksiltme

2004 model 63000 km'de Fiat Marea aracımı 1 yıldır kullanıyorum. Aracım LPG li araçtan çok memnunum. Bir yılda 6000 km yol yaptım. Büyük çoğunluğu şehir içi kısa mesafe. Arcım 2 lt yağ eksiltti. Yapılan kontrollerde hiç bir yağ kaçağı yok mavi duman yok.Bir çok ustaya götürdüm hiçbiri soruna çözüm getiremedi.
    Kimi usta bu motorun özelliği bu dedi , kimi lpg de olur dedi. Kimi çubuk yanıltır dedi. Şuan yağı yeni değiştim belli km sonra servise gidip Yağı boşaltıp ölçecekler.
    Ama ben eksilttiğine eminim . Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Cevap: Fiat Marea Yağ Eksiltme

İlgili araçlar belirli oranda yağ eksiltir bu oran kullanım kılavuzunda yazması gerekiyor. Aracınızın yağ seviyesini araç stop edildikten yaklaşık 2-3 saat sonra kontrol ediniz. tekrar 3-5 bin km sonra yine ayni şartlarda ve ayni zemin üzerinde kontrol ediniz. Yağ yakan araçlar duman atma yolda tam gaz yapıldığında veya sıcak motorda yerinde arka arakaya 3-4 defa tam gaz yapılıp bırakıldığında daha net görülebilir. Ayrıca aracı çok düşük devirde veya uzun süreli yüksek devirlerde kullanmak da yağ eksiltmeye yol açabilir. Bilginize saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli