+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: gaz az km yapıyor

gaz az km yapıyor

ustalar arabam marea 1.6 brc sıralı sistem lpg takılı aracta hava filtresi yeni depoyu fulledim 140 km yol yaptım tekrar lpg aldım 40 tl lik gaz harcamışım gaz tüketimi cok fazlamı lpg litre fiyatı 2.28 tl

Cevap: gaz az km yapıyor

200-250 km civarı yol yaparak test etmeniz daha sağlıklı olur. Durumun değişmemesi halinde. Aracınızın benzin ve lpg de çalışma durumlarının kontrol edilmesi gerekiyor. Ayrıca kaçak kontrolü yapılması gerekiyor. Durumu ilgili link deki yetkili bayilerimize iletebilirsiniz. Bilginize saygılar
    http://www.brcnerede.com

ustam yani şuan fazla yakıyo dimi

Tabi ayni şartlarda aracınızın benzin tüketimini ve kullanım şartlarınızı bilemiyoruz fakat bira fazla görünüyor. Saygılar

ustam bir sorum daha olacak gaza geçtikten sonra araba bazen kendinden gazdan benzine anlık geciyor tekrara gaza geciyor lpg sisteminin kendi özelliğimi yoksa sorunmu var varsa neden olabilir

km`de 125(GR) dolayısıla, 100 km`de 12,5(LT) dir. aracınızın benzin fabrika çıkışı yakıt tüketimi 10 litre gibiyse normal sayılabilir. fakat (bunu yol şartları aracın bakımları) etkiler. bence fena değil

Sesli uyarı vermeden benzine sonra tekrar lpg ye geçme durumunda tesisatta temassızlık veya lpg programının devir veya map değerlerini okuyamadığı anlamına gelir. Aracınızın yetkili servislerimizde kontrol edilmesi gerekiyor. Bilginize saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli