+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: LPG den gelen ses

LPG den gelen ses

Öncelikle merhaba,
    aranıza yeni katılmakla beraber sizlere bir sorum olacak,yaklaşık 2 senedir kullandığım arabamda BRC sıralı sistem var şu simit olanlardan,2 senedir büyük bi sorun yaşamadım sadece şamandıradan kaynaklandığını söyledikleri göstergenin dışında,bu sorun da göstergede 2 ışık yanarken birden LPG nin bitmesi gibi..neyse asıl sormak istediğim sorunu dün yaşadım,daha önce LPG tankım hiç boş kalmamıştı tüm gün benzinde çalıştı motor,en son arabamın özellikle kalkışlarda ve de gaza basıp devir yaptığı sırada arkadan LPG tankından ''tık tık'' sesi gelmeye başladığını farkettim sanki kendini kapatıp tekrar açıyormuş gibi ama sürekli bunu yaptı,sonra hemen gidip gaz aldım farkettim ki gaza geçtiği zaman bunu yapmıyor sadece benzindeyken yapıyor.Bunun nedeni hakkında bilgisi olan var mı? ben yine şamandıradan şüpheleniyorum birde valftan olabilir mi?

Şimdiden çok teşekkürler..

Cevap: LPG den gelen ses

Valf bobinin den gelebilir, benzinde çalışma sırasında bobin üzerinde elektromanyetik alan olmadığı için serbest duruyor. Veya şamandıradan gelebilir. Bilginize saygılar

LPG GAZ DÜĞMESİ BENZİN KONUMUNDA İSE YAPAR GAZ KONUMUNDA OLUP OLMADIĞINI KONTROL ETMENİ TAVSİYE EDERİM SAYGILAR

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

Alıntı 2A TEKNİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valf bobinin den gelebilir, benzinde çalışma sırasında bobin üzerinde elektromanyetik alan olmadığı için serbest duruyor. Veya şamandıradan gelebilir. Bilginize saygılar
    Valf bobinin den gelebilir, benzinde çalışma sırasında bobin üzerinde elektromanyetik alan olmadığı için serbest duruyor.

bu konuyu biraz daha açarmısınız?

Bahsettiğimiz kısımlar öndeki ve arkada şamandıra üzerindeki valfin bobinleridir. Bilginize saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli