+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: LPG`de aniden gaz kesme

LPG`de aniden gaz kesme

depo dolu olduğu halde, kontağı çeviriyorum, çıt sesi ile valfler açıyor "depo üzerindeki valf çıtlamıyor,
    dolayısı ile çalışmıyor araç 2-3sn sonra tekrar bir çıtlama geliyor sistem gazı`mı kesiyor. (sebebi valf``mi bozuk), (şamandra valf vs) depo kısmında tıkanma olabilirmi, "zaten aracım 80 km/h yi geçemiyor, gazda kullanırken 2`den 3e geçerken gaz birden kesilir gibi oluyordu. bu sorun başlamadan", "aracı aldığımda depo üzerindeki valf iptal edilmişti"
    o zaman bu sorunlar yoktu. ben depo üzerindeki valfi yaptırdım. ondan sonra gaz kesme sorunu başladı. (aracımda tork da yok) gaz ayarı yaparken sadece (o`an motorun alabildiği hava ile yakıt`ı eşitliyorlar.) karbüratörlü benim aracımın hava filtresinde yazlık kışlık pozisyonu var, söylediğim halde hiç ona bakmıyorlar, acaba (olması gerekenden daha az; hava ve yakıt karışımı`mı oluyor.(sıkıştırma oranı düşürülmüş oluyor bence) hava filtresi şu an yazlık pozisyonda ve içinde bir miktar sünger var.
    ayar kışlık pozisyon`mu yazlık pozisyon`da`mı yapılmalı.( hava girişi sünger vs ile kısıtlanması
    doğru`mu)

Cevap: LPG`de aniden gaz kesme

Kontağı açtığınızda lpg de jikle diyebileceğimiz durum için ön ve arka valf açar. 6-7 sn marşa basmadan beklenir ise tekrar kapanır. Hava giriş ayarınızın yazlık veya kışlık da olması hava girişini engellemez. Fakat girişe sünger ,bez gibi nesneler yerleştirmek girişi engeller. Mikserli sistemlerde lpg hava vakumu marifeti ile olur. Yeterli hava girişi olmaz ise yeterli yakıt girişide olmaz. Hava girişindeki engelleri kaldırarak, hava giriş pozisyonunu kışlık konuma alarak yapılacak ayardan sonra aracınızı test etmenizi öneriyoruz. Bilginize saygılar

depo üzerindeki valf takılma yapmış olabilirmi, aniden hiç gaz gelmiyormuş gibi gaz kesmesi`nin(70/80km/h) ile sebebi depo üzerindeki valf olabilirmi termostat`sa eğer beyne su sıcak gelmesini`mi engelliyor, elektrikçi mi ilgileniyor.

Valf kesiyor olabilir. Öncelikle aşağıda belirttiğimiz hususları lpg servisinde kontrol ettirmenizi öneriyoruz. Gaz kesme olayı olduğu zaman regülatörün sıcaklığını da kontrol etmeniz faydalı olur. Saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli