+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gösterge ışıkları sorunu

Gösterge ışıkları sorunu

lpg gösterge ışığı bazen tamamaen sönüyor.. sonra kendiliğinden geri yanıyor bunun nedeni ne olabilir en son dün söndü sabah tekrar yanmaya başladı... söndüğünde bir kavis üzerinden geçtiğimde yanıyor sonra tekrar sönüyor bulunduğum ilde brc servisi yok ne yapmalıyım..

Cevap: Gösterge ışıkları sorunu

Öncelikle bağlantılar ve soketler kontrol edilecek. İlgili link deki size uygun yetkili bayimize müracaat etmenizi öneriyoruz. Bilginize saygılar
    http://www.brcnerede.com

aracımda brc marka lpg var. lpg gösterge ledleri aracı kısa süreli çalıştırdığımda daha benzinden gaza geçmeden, kontağı kapattıktan sonra bile gösterge yanmaya devam ediyor. ama arçla biraz gezdikten sonra yani benzinden gaza geçtikten sonra kontağı kappatııktan sonra lpg gösterge ledi 3-5 sn sonra sönüyor. ayrıca depo boş olmasına rağmen lpg gösterge ledinde 2 ışık yanıyor. ve şamandıra göstergesinde de ibre sanki depo yarıdaymış gibi gösteriyor. sorunum nedir caba. cevaplarsanız memnun olurum.

Araç LPG'ye geçmeden stop edilse bile yine ledler gecikmeli söner. Deponun boş olduğuna hangi veriye göre karar veriyorsunuz. Yani 2 led yanıyor tank üzerindeki seviye sensörü yarım gösteriyor aracınız sesli uyarı ile benzine mi geçiyor?

evet aracım benzine geçiyor ve ikaz veriyor. söyle ki ikaz lambası yandığında depomu fullettiriyorum yaklaşık 90 tl ye. araç tekrar ikaz verdiğinde yani benzine geçtikten sonra da depo mu tekrar fulllettirdim yine 90 tl. yani depom tamammen boşalmış hale geldiğini anlıyorum. benzine geçip ikaz başladığında şamandıra göstergesi halen yarımı gösteriyordu ve 2 led hala yanıoyordu. depomu fullettirdiğimde ise sorun yok şamandıra ibresi fulde ve ledlerinde 4 ü yanıyor. ayrıca yukarıda söylediğim gibi kısa süreli sadece 5-10 m lik park için mesafelerde aracımı çalıştırdığım zaman kontağı kapattığım halde halen lpg göstergesi yanıyorr.

Kontak kapatıldığı zaman da led ler yanmaya devam edebilir. Fakat bu süre aracı uzun süre kullanımlar sonrası stop ettiğiniz de ki yanık kalma süresinden farklı olmamalı oluyor ise lpg sisteminin kontak elektriğinin sigorta kutusundan alınması gerekiyor alınıp alınmadığının kontrol edilmesi gerekiyor.. Göstergeniz için ise tank da ki şamandıra veya seviye sensörü takılı kalıyor veya aracınız lpg tam bitmediği halde yeterli gaz basıncı olmadığı için benzine geçiyor olabilir. Yetkili servislerimiz de aracınızın kontrol edilmesi gerekiyor.

İlginiz için teşekkür ederim. en kısa sürede servise götürmem gerekecek sanırım.

Aynı şekilde bugün bende BRC MY11 taktırdım. Ledlerin geç sönmesi kafama takıldı. Belli bir standartı yok. Yada var ben çözemedim. Az önce aracımı stop ettim kapıları kilitledim yaklaşık 4 dk aracın başında bekledim ama ledler hala yanıyordu. Öğle arası aracımı güneşten alıp gölgeye çektim (çok kısa bir süre motor çalıştı) aracımı kilitledim ve baktım ki ledler yaklaşık 15 saniye sonra söndü. Bu işin mantığını ben çözemedim. Yada bağlantı hatası varda ustalar mı bize söylemiyor. Bu konuya bir açıklık getirirseniz çok memnun olurum. Bu işin olması gereken standartı nedir???

Kontak elektriğinin alındığı yerden kaynaklanan bir durumdur. Yani enerji hemen kesilmiyor. Müsait olduğunuz da konuyu yetkili bayiye iletebilirsiniz. Kontak elektriği alınmamış ise sigorta kutusundan alınabilir. Bilginize

+ Konu Cevaplama Paneli