+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan
1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: CİVİC 2012 FD6 MEMNUNİYET

CİVİC 2012 FD6 MEMNUNİYET

En kötü karar kararsızlıktan iyidir. Ama zararında neresinden dönerseniz kardır arkadaşlar gecen hafta 1500 km de olan aracıma brc marka my 11 model lpg taktırdım.aşırı derece memnunum yakıttan ve sorunsuzluktan 700 km yol yaptım 1 haftada .brodvaydan az yakıyor diyebilirim. 1 litre lpg kış günü 10.4 şehir içi sıfır performans kaybı daha ne isteyim .karar veremeyen civicciler ben ce usta araştırmasına girsin marka belli zaten.diğer lpg markalarındada kalite li ürünler var ama bunca otomobil devi şirketin brc yi seçmiş olmasında vardır bir hayır :-)

Cevap: CİVİC 2012 FD6 MEMNUNİYET

Sorularınızı buraya yazabilirsiniz. Saygılar

Araçım 5000 km oldu ilk defa gittim ustanın yanına ne olur ne olmaz ayarlarda bi değişiklik varmı yokmu diye.tık oynama yok.yola devam.

PEKİ ARIZA LAMBASI YANIYORMU YADA BENZİN GÖSTERGESİNDE SORUN OLUYORMU? VE KAÇ LİRAYA MALOLDU?

Alıntı ELBİSTAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En kötü karar kararsızlıktan iyidir. Ama zararında neresinden dönerseniz kardır arkadaşlar gecen hafta 1500 km de olan aracıma brc marka my 11 model lpg taktırdım.aşırı derece memnunum yakıttan ve sorunsuzluktan 700 km yol yaptım 1 haftada .brodvaydan az yakıyor diyebilirim. 1 litre lpg kış günü 10.4 şehir içi sıfır performans kaybı daha ne isteyim .karar veremeyen civicciler ben ce usta araştırmasına girsin marka belli zaten.diğer lpg markalarındada kalite li ürünler var ama bunca otomobil devi şirketin brc yi seçmiş olmasında vardır bir hayır :-)
    SELAMLAR, BENDE 2012 CİVİC PREMİUM OTOMATİK ALDIM. LPG DÜŞÜNÜYORUM. BİR SORUM OLACAK!!!! LPG TANKI NE KULLANILDI, SİMİT Mİ TÜP MÜ? SİMİT İSE TAM SIĞDIMI VE TANK KAÇ LİTRELİK ACABA

Aracınıza 47 lt simit tank kullanılarak Honda kit montajı yapılacak. Tank konusun da sorun yok istemeniz durumun ilgili araçların tank montajı yapılmış uygulamalarını yetkili bayilerimiz de inceleyebilirsiniz. Referans araçlar, maliyet ve ödeme seçenekleri için www.brcnerede.com daki size uygun yetkili bayilerimiz ile görüşebilirsiniz. Bilginize saygılar

Civic fd6 larda Bagaj içerisinde halı altında yer alan köpük destekleri benim gibi çıkarıp atacaksanız 41 litrelik simit tank kullanın.Atmayacaksanız 47 litrelik simit tank iyi olacaktır.
    Ayrıca ben de 500 km önce my 11 kit taktırdım Fethiye'deki Mehmet Ustama(Yanındaki Dündar Usta montajını yaptı).Bodrum'dan sızdırmazlık raporu alırken Mühendis arkadaş ilk defa böyle güzel bir montaj gördüm,demesi lpg sistemine olan güvenimi daha da artırdı.Elindeki gaz kaçak ölçüm aletinde değer hep "0"sıfırı gösteriyordu

Yakın yerdeki arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim.
    Montaj yapıldıktan sonra da hiçbir suretle arıza ışığım yanmadı ve yanmıyor da.

13 Kasım'da lpg bitti uyarısıyla araç benzine geçti.İstasyondan lpg aldım.41 litrelik tank takılmıştı. 30,6 litre lpg aldı ve doldu.

Şimdi lpg tankının içerisnde 10,4 litre gaz daha varken lpg bitip benzine geçmesi normal bir durum mudur sevgili ustalar?

Sn MAS,
    Şamandıra tankın tam dolmasına emniyet için izin vermez. 41 lt tank yaklaşık 31-32 lt civarı lpg alır. Şamandıra güvenlik için %80 doluma izin verir. Tankın %20 boş bırakır. Saygılarımızla

Alıntı 2A TEKNİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sn MAS,
    Şamandıra tankın tam dolmasına emniyet için izin vermez. 41 lt tank yaklaşık 31-32 lt civarı lpg alır. Şamandıra güvenlik için %80 doluma izin verir. Tankın %20 boş bırakır. Saygılarımızla
    Teşekkür ederim.

Aracıma dönüşümden sonraki üçüncü lpg alışımdı.

Montajdan sonra test için 7,5 litre lpg(20 tl) aldım.
    Sızıntı olmadığı için tekrar istasyondan üzerini doldurttum(80 tl) ve toplamda 100 lira lpg'ye vermiştim.Yani o zaman tank 37,45 litre lpg almıştı.
    Bundan dolayı 30,6 litre alışı ilginç geldi.

Ya da şöyle sorayım:Lpg bitti uyarısı ile tank içerisinde gaz hiç kalmamış mı oluyor?

+ Konu Cevaplama Paneli