+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BELALI BRAVA

BELALI BRAVA

İYİ GÜNLER BENDE 2001 MODEL 1.6 BRAVA ELX VAR BAŞIMIIN BELASI. ARABA SÜPER YÜRÜYENİNDE KAPORTASINDA HİÇ BİR SORUN YOK.İÇİ-DIŞI SÜPER.AMA DEVİR SORUNU YEDİ BİTİRDİ BENİ. BENDEDE RÖLANTİ PROBLEMİ VARDI RÖLANTİ MOTORUNUN ŞASE KABLOSUNU DEĞİŞTİRDİM DÜZELDİ. BİR YERDEN GAZ ALDIM O GÜN BAŞLADI SORUNUM; ARABA SICAK YADA SOĞUK VE HANGİ VİTESTE OLURSA OLSUN GAZ BENZİN FARK ETMEKSİZİN SADECE VE SADECE 1700 DEVİRDE TEKLİYOR. TEK FARK GAZDA DAHA ŞİDDETLİ OLUYOR. BUJİLER VE KABLOLARI LPG YE AİT TÜM FİLTRELER DEĞİŞTİ. GAZ ENJEKTÖRLERİ ,ARABANIN MAP SENSÖRÜ VE BOĞAZ KELEBEĞİ TEMİZLENDİ. LPG AYARI YAPILDI. ARABA BİRAZ DAHA STABİL OLDU AMA TEKLEME SORUNUNU HALLEDEMEDİM.SÜREKLİ ALDIĞIM YERDEN 2 DEPO GAZ ALDIM BİTİRDİM.SORUN HALEN DAHA DEVAM EDİYOR. GERÇİ HİÇ UMUDUM YOK BU DA BİR GÜN BİTER TAM SEVİNİRKEN BAŞKA BİRŞEY ÇIKAR.BİR EL ATARSANIZ SEVİNİRİM.BEN BANDIRMA'DA YAŞIYORUM BURANIN OTO SANAYİSİ BENCE SIFIR...

Cevap: BELALI BRAVA

Aracınızda kullandığınız lpg markasını bilemiyoruz fakat lpg ilgili olarak benzinde çalışmayı etkileyebilecek iki durum vardır. Lpg sisteminin benzin enjektör ve yapılmış ise oksijen sensörü bağlantısı. Bağlantılarda hata veya temassızlık olabilir. Kontrol edilerek benzindeki çalışma tekrar test edilebilir. İlgili bağlantılarda sorun yok ise oksijen sensörünüzü kontrol ettiriniz. Benzin de çalışmayı düzeltmeden lpg sistemi ile ilgili işlem yapmanız fayda sağlamaz. Bilginize saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli