+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: siena 1.4 gaza geçişte sorun ve benzine geçme

siena 1.4 gaza geçişte sorun ve benzine geçme

yeni aldığım fiat siena aracım yarı sıralı brc sistem var, pedaldan gaza geçiyor, motor tam ısınmöadan gaza geçince stop ediyor, ve ayrıca dün iki kere kırmızı ışıktan sonra kalkışta benzine geçti, problemlerim neden olabilir?

Cevap: siena 1.4 gaza geçişte sorun ve benzine geçme

Erken lpg ye geçiş de stop sorunu yaşarsınız aracın biraz daha ısınmasını beklemenizi tavsiye ederiz. Motor ısınıncaya kadar 2000 d/d geçmezseniz sistem lpg ye geçiş yapmaz. Benzine geçme durumu için ise anahtar ve tesisatın kontrol edilmesi gerekiyor. Bilginize saygılar

anahtar deyince aklıma geldi, aracın immobilizerli anahtarına yedek yaptırmıştım, arada hata veriyor ama çalışıyordu, stop etme ve benzine geçme konusunda hata problemi çıkaranın o olabileceği söylendi, sizce de bu olabilir mi? ayrıca geç ısınma konusunda hararet ibresi çeyreği geçmiyor termostatım arızalı olabileceği söylendi

Anahtardan olma ihtimali düşük, gösterge çeyreği geçmiyor, kaloriferi açınca veya rampa aşağı giderken daha aşağılara düşüyor ise termostad açık kalıyor olabilir.

termostatı değiştirdim, kelebeği temizlettim, bobinlerden biri beyne hata yazdırmış bobini de değiştirdim, şu an bi sıkıntı yok bakalım

+ Konu Cevaplama Paneli