+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: LPG pompacilarinin gaz hortumlarina basma sevdasi

Selamlar ;
    Dort bes degisik yerden LPG aliyorum . Tum pompacilar LPG hortumlarina basmaya calisiyor gibi geliyor bana. Biz okadar korkarken patlayacak , parlayacak derken. Sanki bu adamlar ozellikle basmaya calisiyor. Dikkat ettim ayni elemanlar benzin verirken yapmiyorlar. 
    Evhammidir nedir?
    Baska gozlemleyen varmi ?

Benim hic dikkatimi cekmedi. Birdaha gaz aldigimda dikkat edeyim.

belki bagimlilik yapmistir

Selamlar;
    Bugun gaz alirkan eleman yine hortuma basmaya calisiyordu, "Basma guzelim horuma, cekil uzerinden " dedim. " Bisey olmaz abi " dedi. " Nerden biliyon sen LPG muhendisimisin" dedim. " Biz hep basiyoz bisey olmuyo " dedi.
    O an benim Dumur oldugum andir.
     Bende bilmeden, farketmeden basiyolardir diye dusunuyodum. Vatandas hep basiyomus bisey olmuyomus.
    Intihar etmeye calismanin baska bir sekli herhalde.
    Allah Akil Fikir versin bu insanlara.

Insanin aklina 50 turlu sey geliyor aslinda ama benim hep dikkatimi ceken doluma basladigimiz zaman sayacin hic bir zaman icin sifirdan baslamadigi oldu. Dolum yaptirirken dikkat edin sayac ta 0.0 dan baslayan bir seyir goremezsiniz... Galiba once hortumu doldurmak icin belli miktar bir LPG basiyor sistem ve bunu otomatik olarak sayaca yansitiyor. Acaba pompaci arkadaslar hortuma bastiklarinda hortumun bosalmasini onleyerek (?) dolum basina bi 50-60 kr karmi ediyorlar?

sayin karanfil,
    ikmal esnasinda lpg hortumlarina basilmasinin ne gibi tehlikeleri yada zararlari vardir? bunun aciklamasini yaparsaniz hepimiz aydinlanmis oluruz. bunun zarari olsa olsa hortumun uzerini kirletmek olur... lutfen boyle seylerle kimsenin aklini karistirmayin. o hortumlarda dolum esnasinda 8-10 bar basincta gaz bulunuyor. buna dayanan hortum bi insanin agirligina mi dayanamiyacak, ayakla basinca hortumun ic basinci mi artiyo, yada uzerine basilinca hortum boydan boya yariliyo mu yoksa? boyle sacma bir yaklasim olamaz. tmm ben hep yapiyorum bisey olmuyo diyen pompacinin verdigi cevapta hic mantikli degil ama hortuma basmakla yarattiklari tehlikeli bi durum yok...

aslinda bu konuda en iyi cevabi kadir beyin vermesi gerekir. cunku onlar ayni zamanda (bildigim kadariyla) benzin ve gaz pompasi sistemleri de satiyorlar. ben bir cok pompanin uzerinde 2A muhendislik amblemini gordum. onlar sistemin nasil calistigini iyi bilirler.
    herkes selam

Ben gecen gun dikkat ettim hic oyle basayim masayim demedi pasa pasa doldurdu

benim cumlelerimin karsisinda neden babylonx35 ismi gorunuyor

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler