+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: polo 1.4 model manuel lpg tüketimi

Post polo 1.4 model manuel lpg tüketimi

iyi günler ben aracıma 5 gün önce lpg dönüşümü uyguladım.kalibrasyon için önce 20 tl lik kalibrasyondan sonrada eve dönerken 65 tlik gaz aldım .85 tl lik gaz(37.7 litre) almama ragmen toplamda 200 km geçti ve gösterge led lerinden 1 tanesi yanıyor şuanda. agresif kullanmadım,devirli sürmedim ona rağmen cok yaktığını düşünmekteyim.aracımın yol bilgisayarına bakıp son 100 km deki ortalma yakııtımda 6.5lt. bu benizin %20 fazlasını yakıtıgnı dusunsem 7.8 lt lpg tüktemem gerek. 37.7 lt gaza ortalama 480 km yol gitmem gerek ama zannetmiyorum bukadar yapamam bu şartlar altında.bunu nasıl halledebili,rim.montaj yaptırıdıgım yerde 500 km sonra gel dedıler.bir kez daha mı kalibrasyon yapılacak yada lpg kitinin alışma süreci mi var?
    not:gaz kaçağı riski yok kontrol ettik 3 kere
    1 montaj sonrası
    2 sızdırmazlık raporu alırken
    3 tüv türk muayenesi sırasında

araçla ilgiili sıkıntı yoktur çünkü km si henüz 7500

cevaplayabilirseniz cok sevinirim saygılar
    araç bilgisi
    vw polo 1.4 motor manuel vites simit depo(45 lt.

Cevap: polo 1.4 model manuel lpg tüketimi

Göstergede sorun olabilir. Tüketim testini tankı doldurup 200-250 km kullanım sonrası tekrar doldurarak test etmenizi tavsiye ederiz. Gösterge kontrolü ve sorun olduğunu düşündüğünü durumlar için 500 km nin dolmasını beklemeden de müsait olduğunuz da yetkili bayi ye iletebilirsiniz. Bilginize saygılar

Cevap: polo 1.4 model manuel lpg tüketimi

hocam depoda nekadr yakıtınızın kaldıgını gormek için depo uzerındekı manuel gostergeyı kendınıze baz almanızı tavsıye ederım ılk baslarda boyle led sevıyelerı yanılta bılıyor ama 1-2 ayar yaptırdıktan sonra kendını buluyor ve ınsanda alışıyor sısteme az bucuk nekadr kaldıgı konusunda fıkır sahıbı olabılıyorusnuz...

+ Konu Cevaplama Paneli