+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Lpg ye geçişte uyarı

Lpg ye geçişte uyarı

Kolay gelsin Aracımla sabah giderken benzinden gaza geçerken bip bip sesi ötmeye başladı Gaz var 2 diş yanmakla beraber 50 km önce 50 tl lik gaz aldım yani gazın bitme ihtimali yok Göstergeye baktıgımda ikaz(Uyarı)verdiginde Gaza geçince yeşil yanan ışık Turuncu da takılı kalmıs ve ikaz devam ediyor bende elle benzine geçirdim gaz ayarını yaklasık 2 bin km önce yaptırdım sorun nedendir Üstündeki Kit Brc Araç mod 2001 marea Sx Lpg takılma tarihi 2006 yılında Fiat üstün otomotivde takıldı Plaka bilgisinide verebilirim mesaj atarsanız

Cevap: Lpg ye geçişte uyarı

Sesli uyarı gaz basıncı ile ilgili bir sorun var veya basınç sensörünün basınçı okuyamadığı anlamına gelir. www.brcnerede.com daki size uygun yetkili bayilerimize müracaat edebilirsiniz. Bilginize saygılar

sayın Yetkili, aracı ilk çalıştırmadan sonra Benzinden- gaza geçiş esnasında sistemde küçük bir sesli uyarı olması faydalı olurdu? Şahsen ben araç 40 derecede gaza geçmeden hareket etmiyorum ve bu geçişi kontrol etmek için sürekli göstergeye bakmak pek hoş olmamış. İleri ki dönemlerde bu sorun giderilir umarım. Saygılarımla.

Sistem sesli uyarı özelliğini lpg basıncı düştüğü zaman, sürücüyü sistemin benzine geçtiğini bildirmek için kullanmaktadır. Bilginize saygılar

Sayın Yetkili, Bunun bu şekilde olduğunun ben ve tüm forum okurları farkındayız. Sistemin gazdan-benzine geçişinde en ucuzundan en pahalısına tüm markalarda uyarı zaten bulunmakta. Benim tarif etmeye çalıştığım konu ilk başlangıçta benzinden-gaza geçiş kısmında. Led göstergesi gizli veya kapalı yerlerde olanlar için sesli bipleme çok faydalı olabilirdi demek istedim. Benim görüşümle bu BRC de eksiklik olmuş.

Sizin ne denek istediğiniz anlıyoruz fakat sistemin sesli uyarı özelliğini başka bir durum için kullandığını belirtmek istedik. Göstregenin gizlenmesi veya kapalı yerlere konumlanması yurdumuza has bir talep olduğu için ilgili özelliklik eklenmemiştir.Saygılarımızla

+ Konu Cevaplama Paneli