+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Doğan SL 93 Model LPG'li sorun

Doğan SL 93 Model LPG'li sorun

Merhaba, öncelikle üyeliğimi onayladığınız için çok teşekkür ederim. Benim bir problemim var umarım yardımcı olabilirsiniz.

Arabam 93 model Doğan SL normal LPG'li. Eskişehir'de yaşıyorum ve bir haftadan biraz daha uzun bir süredir arabamı çalıştırmadım... Eskişehir'in havasını bilenler bilir oldukça soğuktu bu sıralar. Geçen gün arabamı çalıştırmaya çalıştığımda ise araba resmen tepki bile vermedi. Kontağı çevirdiğimde akü ve gaz lambası yanıyor ama başka bir şey olmuyor. Akü boşalmıştır falan dendi ama aküyü daha geçen sene aldım ve geçen haftaya kadar arabam çok rahat çalışıyordu. Acaba sorun ne olabilir? Ya da arabayı çalıştırmayı denemek için neler yapabilirim?

Şimdiden teşekkür ederim.

Cevap: Doğan SL 93 Model LPG'li sorun

Aracınızda alarm sistemi gibi ek donanımlar var ise ve eski sistem alarm sistemlerinden ise aküyü boşaltmış olabilir. Ayrıca akunun deşarj olmasında soğuk da etkendir. Akü sıvı seviyesini kontrol ediniz. Eksik ise tamamlayınız.Aracınızı başka bir akü ile takviye yaparak çalıştırınız ve 1-2 saat kullanınız ertesi gün yine çalışmaz ise aracınızın şarj sistemini ve akünüzü kontrol ettirmenizi tavsiye ediyoruz. Bilginize saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli