+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: çalışmıyor

çalışmıyor

Hocam çok müşkül durumdayım, 2000 model 1.4 el siena brc sıralı sistem var, aracı park ettim 2 gün sonra sabah kontak çevirdim marş basıyor ama çalışmıyor, ilk önce immo diye fikir yürütüldü, uzun uğraşlar sonucu immoyu iptal ettirdik, ama maalesef gene olmadı, sisteme elektrik gitmiyor anlaşılan, elektirkçi dükkana çektireceksin dedi, sorunun ne olduğuna dair bi fikir edinemedim, kazıklanmakta istemi,yorum, problem neden olabilir?

Cevap: çalışmıyor

Araç hiç çalışmaya yeltenmiyorsa yani tekleyerek falan çalışmıyor yani hiç çalışma belirtisi gösteremiyor ise ateşleme sisteminde veya sistemi besleyen yollarda sorun var diyebiliriz. Çalışıp tekrar stop ediyor ise yakıt sistemi veya yakıt yolları ile ilgili bir sorun var diyebiliriz. Tabi bu durumları aracı benzinde çalıştırmaya çalıştığınızı düşünerek yazıyoruz. Ayrıca İmmobilizer arızasında araç marş basar fakat çalışmaz. Aracınızın konusunda yeterli kişiler tarafından kontrol edilmesi gerekiyor. Bilginize saygılar

marş basıyor ama hiç çalışmıyor anca gıy gıy mars motoru sesi, yanlız kontak açınca enjektör lambası yanardı ve benzin pompası sesi gelirdi bunlar olmuyor ve yakıt anahtarının ışıkları yanmıyor. Ama far, silecek gibi diğer aksamların elektriğinde problem yok. İmmoya baktırdığım arkadaş beyine falan da elektrik gelmediğini söyledi, ayrıca beyni kontorl ettirdim söktürüp onda da sıkıntı yok. Yatıyo araba kapıda ööle

haa bu arada gazda da aynı durum, çalışmıyor

Benzin kontrol ünitesine enerji gitmiyor ise İmmobilizer sorunu olabilir.

immobilizeri iptal ettirdim ustam ama durum aynı

hocam problem akünün tam arkasındaki rölede olabilir mi?

Buradan daha fazla yardımcı olamıyoruz. Aracınızı konusunda deneyimli kişilerin kontrol etmesi gerekiyor. Bilginize saygılar

sorun elektrik tesisatında çıktı, kablolarda, ama beyne kadar değiştirmek zorunda kaldım

+ Konu Cevaplama Paneli