+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: sabah çalışmama sorunu

Unhappy sabah çalışmama sorunu

aracım 1.6 w bora. v...... lpg kiti var üzerinde. sorunum arac biraz soguyunca gun ıcerısınde veya sabah ilk çalışmalarda sıralisistemde cok zor calısıyo. gunlerdır benzınde kullanıyorum arac -20 derecede bıle gaza basmadan tek marsta calısıyo. motor bakımı dersenız bujılerden tutun benzin pompasına kadar bogaz kelebegı tmızlıgı adaptasyonu hersey yapıldı servısınde. bugun lpg ayarına goturdum bılgısayara bagladılar ama sorun yıne aynen devam edıyo. regulatorden veya enjektorlerın degısmesı gerektıgı söylediler sanırım enjektorler basıncımı ney kacırıyomus. . ama ne kadar dogru emın olmak ıstıyorum. yardımcı olursanız sevınırım

Cevap: sabah çalışmama sorunu

Sorun soğuk motorda ortaya çıkıyor ve bir süre benzinde kullanınca ortadan kalkıyor ise lpg ayarı ile ilgili sorununuz var demektir. İlgili markanın konusunda deneyimli bir bayisine ulaşmanızı tavsiye ederiz. Bilginize saygılar

kaliprasyon ayarları yapılmasına karşın sorunum aynen devam etmekte. enjektörlerin veya regulatorun basınç kaçırması manifolta söz konusu mudur ona emın olmak ıstıyorum

Aracınızın bir kaç gün benzinde kullanınız çalışma sorunu ortadan kalktık dan sonra akşam stop etmeden önce aracın lpg ye geçiş yapmasını sağlayınız ve 3-5 sn lpg de çalıştık dan sonra stop ediniz. Anahtarı lpg modun da bırakınız sabah araç sorunsuz çalışır ise ayar ile ilgili sorununuz var çalışmaz ise regülatör veya enjektörler manifolta lpg kaçırıyor diyebiliriz. Ayrıca yukarıdaki işlemi anahtarı benzin konumunda bırakarak da test edebilirsiniz. Bilginize saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli