+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BRC SEQ 56 ASIRI YAKIYOR

Merhaba...2001 model 2.5 V6 24V otomatik opel omega sahibiyim.. 2 gun once aracima yetkili serviste BRC seq 56 sirali sistem taktirdim.. benzin ile 10 lt yaktigim yolda ayni sartlarda kullanimda 20 lt gaz tuketiorum..bunun nedeni ne olabilir,ne yapmam gerekli..taktirdiim yerle gorusucem ama once burdada bilgi edinmek istedim.. kullana kullana bu degerler zamanla dusebilirmis dogrumudur? 
    yani 120 km mesafede 10lt benzin tuketirken simdi 20lt gaz tuketiorum.. yorum ve yardimlarinizi bekliorum..

Ilk once hayirli olsun;

Konuyu bolmus olucam ama bir sorum olacakti performans konusunda..

Eskiye nazaran ne gibi degisiklikler oldu??

Ilgi ve alakaniz icin simdiden tesekkurler..

tesekkurler..

eskiye gore performansta hic bir deisiklik olmadi , ayni sekilde hizlanma yapio..ne duz yolda nede rampada bi fark yok..

yorum ve yardimlarinizi bekliorum...

20 lt cok asiri bir rakam ama eger araciniz benzinde gercekten 10 lt yakiyorsa emin olun lpg yi de normal seviyelerinde tuketecektir 3-4 depo sonra bir ince ayar yaptirmanizi tavsiye ediyorum

tesekkurler.. baska yorum yada onerisi olan varmi acaba ?

smd 68 lt lik yakit depom var ama 56 lt gaz alio ok.. yol bilgisayarim 28 lt gaz yaktiimi gosterio bunun %20 eksik olduunu hesaba katarsak 33,6 lt gaz yakmisim.. buraya kdr tamam ii guzel.. ancak benm gaz deposunun uzerindeki ibre daha icindeki gazin yariya bile gelmediini gosterio,ee depomun yarisi 28lt yapar.. ben 33,6lt gaz yaktiysam nasil bu ibre bole duruo..sizce yanlislik yol bilgisayarindami yoksa tankin uzerindeki ibredemi?

Hata tank uzerindeki seviye sensorunde veya bunun kablo baglantisinda. Oncelikle bu sensoru kontrol ettirin. 

tesekkurler.. tersi oldu kazan uzerindeki ibre guvenilir olcude hareket edio ancak yol bilgisayari ve isiklar yaniltio..60lt gaz vardi ancak yol bilgisayari butun gazi yaktiimi gosterio,seviye isiklari ise son 100-150 km dir yanip sonuo tek isik halinde ancak depoda ceyrek depo gazim var.. 

gaziniz bitince servise gidin, minumum gaz seviyesi kalibrasyonunu yapsinlar.

cok aydinlandim ya saolun..

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler