+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 5.7 litreye lpg

Kadir bey merhaba ;
    Oncelikle boyle bir site kurarak internet ortamindada bizlere yardimci oldugunuz icin tesekkur ederim.Ben sizin web adresinizi amerikanaraba.com sitenizdeki bir arkadastan aldim.Sorum su ;
    Chevrolet TAHOE 5.3 (95 MODEL) VEYA 5.7 lt ( 97 model) jeep almayi planliyorum.Bahsettigim sitede bu konu uzerinde cesitli yorumlar aldim ama sizden alacagim cevap benim bu araci alip almamam konusunda bana yol gosterecek.Takdir edersiniz ki 5.3 lt veya 5.7 lt benzinli bir arac icin yakit masrafi basli basina bir problem.Hos ben gunluk kullanimda bIr MEGANE II kullanicisiyim ama bazi hafta sonlari veya yillik izinlerimde kullanmak icin bu araci alacagim ve uzun suredir hayallerimi susluyor.Bu araca lpg uygulamasi yapilabilirmi?Asagi yukari maliyeti ne olur?ayrica sehir ici ve sehir disi km / lt olarak (normal kullanim 90 - 100 km/saat)icin lpg tuketim ongorunuz nedir?Tecrubelerinizle beni aydinlatirsaniz cok sevinirim.

saygilarimla

Kadir bey veya diger uzman arkadaslar .Bu konuda beni aydinlatacak kimse yok mu?

Kadir bey tekrar merhaba ;
    Istediginiz bilgiler asagidadir
    1995 model chevrolet tahoe : 5.4 LT 200HP (149 KW )  VE SPI
    1997 model chevrolet tahoe : 5.7 LT 255HP (190 KW ) VE MPI
    Bu araclar icin LPG uygulamasi yaklasik kaca malolur ve her iki arac icinde sehir ici ve sehirdisi yakit sarfiyat (lpg) ongorunuzu bildirirseniz cok sevinirim.Bu araclardan birine karar verip aldigimda gorusmek uzere.Cevabinizi bekliyorum.
    iyi calismalar

5.4LT 200 HP, SPI motor LPG icin daha uygun.
    80 veya 90 Litre silindirik tankla size maliyeti KDV dahil 1.000,-YTL
    mertebelerinde olur.
    Ortalama benzin tuketimini 15-16 Litre/100 km kabul edersek, LPG de 18-19
    Litre/100 Km civarinda olur.
    Iyi gunler.

Hic bir motorda LPG nin herhangi bir mahzuru yoktur.

LPG uygulamasi mumkun. Yakit besleme tipini (MPI-SPI) ve motor gucunu bildirin yardimci olalim.
    Iyi gunler.

Tesekkur ederim.Son olarak ; MPI de lpg nin  dezavantaji nedir?
    saygilarimla

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler