+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SEVİYE LEDLERİ İLE İLGİLİ

SEVİYE LEDLERİ İLE İLGİLİ

Merhaba Değerli arkadaşlar ve Sayın BRC sayın yetkilisi;
    Aracım 2010 Model Hyundai Accent Era 1.4 Team Otomatik. BRC marka LPG kiti takılı. Aracımdan Memnunum. LPG sisteminden de memunum.

DURUM -1

Aracım İstanbul Şartlarında Ortalama 35 Litre LPG ile 280 Km felan gidiyor. Uzun yolda Bu km 350' i aşabiliyor. Tam sağlıkçı ölçüm yapmadım.

SORU -1: Aracım yakıt tüketimi normal mi ?

DURUM-2: Seviye göstergelerindeki LEDLER son zamanlarda depo full olduğu zaman 4 led yanıp sönüyor. Ancak aracın LPG' de olduğunu en üstteki LED yeşi olduğundan anlayabiliyorum.

1-Bu durum normal mi ?

2-Daha önceleri tek led yanıp sönmeye başlar ve bir süre sonra sesli uyarı ile birlikte araç benzinliye geçerdi. Ancak son zamanlarda son led yanıp sönmeye başlamadan benzine geçiyor servise götürdüm. Kalibrasyon yaptılar. Bu durumun basınçla alakalı olabilir mi ? Ya da ne ile alakalı , paylaşırsanız sevinirim.

Cevap: SEVİYE LEDLERİ İLE İLGİLİ

1-Aracınızın ayni şartlardaki benzin tüketiminden litre olarak %20 den daha fazla LPG tüketimi olmaması gerekiyor. Yani 100 km de aracınız 10 lt benzin tüketiyor ise ayni şartlarda 100 km de 12 lt LPG tüketimi olabilir. Sizin tüketiminiz bahsettiğimiz orandan yüksek ise, yetkili bayiye durumu iletebilirsiniz.
    2-Dört led yanıp sönmesi tank dolu olduğu zaman meydana geliyor ve 30-40 km sonra düzeliyor ise tank dolu olduğu zaman tam dolu tank seviyesi kalibrasyonu yapılacak.
    3-Seviye ayarlarınız değiştiği için tek led yanarken lpg çok azalmış olabilir. Benzine geçme durumu bu yüzden gerçekleşebilir. Tam dolu tank kalibrasyonun dan sonra sorun devam eder ise lpg sisteminin gaz basıncını yükseltilerek tekrar programlanabilir. Bilginize saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli