+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: tiptronic vitesli sagir motor nasil acilir.....

selam arkadaslar 14000de aldigim 1.6 tiptronic 307 brcyi taktirdim bos yol tecrubem3 gun once oldu ve bildiginiz gibi bu arac 4 vites..son viteste gaza tam yuklendigimde arac170de kaldi .. gaz ayarindandir diye dusunup benzine aldim yine ayni yani sorun motordaymis.. araci almis oldugum bayan cok devirsiz kullanmis 3000 deviri nadir gecmis.. ustanin demesiyle sagirlasmis. bana 3 te bagirt dedi manuele aldigimda 6bin devirden sonra motor kendiliginden vites degisiyor.. motor korumasistemi mevcutmus..anlayacaginiz bu motorbeni ugrestiracak .. sizin bildiginiz daha pratikbi yontem varmi? tikanip kaldim arkadasimin 1.3 accenti 190i rahat goruyor.. bi cozumu olmalii.......

aracinizla bir kac sefer devirli sekilde uzun yol yaparsaniz motorunuz acilir

Cevap: tiptronic vitesli sagir motor nasil acilir.....

ARACIN hızı gayet normal 1.6 motor performansı iyi 170 190 arası zaten araclarda olan 240-260 ibreyı görmesi zor bı olay hele hele 2.0 motor altındakı bı arac için belki görür fakat motoru yersın bende .2.0 R21 concorde var ve arac gazda 2 vites 90 görüyo 5000 devirde ve sürat olarak 200 gördüm gazla benzınde ibreyı zorluyo yanı 2.0bı arac 220 240 zor tamamlıyo bde hp farkıda var

shenol_rose aynı sorun benim başımada gelmişti. Sorun otomatik viteste giderken birden bire vites düşürmesiydi. Benimki otomatik vites sorunuymuş.Şimdi yaptırdım 190ı gördüm ben.
    Ama lpg tüketimi çok fazla şehir içinde 300-350 binlira yakıyor. LPG ile 300-350 çok değilmi ya kafaları yicem.

Aracınız ve kullandığınız lpg sistemi nedir?İyi çalışmalar

Aracım 2003 Peugeot 307 Otomatik vites. Sistemi ise Landirenzo Kayseride tanıdık vasıtasıyla taktırdım. Keşke takdırmasaydım diyorum.

Aracın hava filtresi ve bujilerini sıfır değiştirdim. LPG servisine gittim ayarlar normal görünüyor diyor. Sizce ne yapabilirim. Aracım şehiriçinde kaçlira yakmalıdır. Birde Kayseride İstanbul,Ankara trafiği yoktur.?
    İlginize teşekkür ederim.

Aracınız lpg max. litre olarak benzinden %20 fazla yakabilir.İyi çalışmalar

sağır motor diye birşey olmaz. eğer kompresyn kaçağı yoksa, motorun içi ve valfler kurum olduğu için tepkileri yavaş ve çalıştığı devir sınırlı olur. carbon clean ve ultrasonik enjektör temizliği ile motor normal haline döner. bunu en iyi alt devirlerdeki ataklığından anlarsınız.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler